Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hogyan, mikor mossam kislányom...

Hogyan, mikor mossam kislányom fogait?

Figyelt kérdés
9 hónapos, szeretném mosni a fogait, de nem tudom, mikor. Gondoltam, elalvás előtt kellene, de vmikor csak úgy tud elaludni, ha cumisüvegből tápszert eszik. És éjszaka is többször felébred enni.

2019. nov. 11. 19:32
1 2
 1/13 grafno ***** válasza:
0%
Felesleges mosni. Nem is tudom volt e kicsinek foga kibujva. Itt 3eves és napi kb 2x "mossa", vagy csak megeszi a fogkremet, néha nem engedi és olyan fehérek a fogai mint az A4es papír. Oviban sok ragad rá és tudja, hogy megkell mosni. De mivel kihullanak a tejfogak ezért szerintem csak megszoktatni kell a napi fogmosast.
2019. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen valóban a rutin beépülése az igazán fontos nem is a hatékonyság. Fürdéskor adj a kezébe egy korának megfelelő fogkefét esetleg mutasd meg neki mit kell csinálni. Mosd te is vele fogat és mivel a gyerekek utánzással tanulnak a legtöbbet így hamar ráérez majd.

Ha komolyabban érdekel a téma fogorvost nyugodtan kérdezhetsz, természetesen gyerekfogorvost., szoktak segíteni.

2019. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk azt mondja a védőnő és a fogorvos, hogy 2 éves kor alatt nem kell mosni
2019. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mosom a 10 hóbaposnak, dm-ben vett fogkefével. Masszírozza is az ínyt, illetve már van 7 foga, és jön még 2.
2019. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Textilpelussal vagy a mamos fogtisztító nyuszival törlöm neki evés után, 9 hónapos, 4 foga van, de éppen hogy kikandikálnak😄
2019. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
5 hónapos korától mosom a gyermekem fogát, ahogy az első kibújt. Fontos a fogápolás beépülése a napi rutinba, ezért döbbenek, amikor itt azt olvasom, hogy felesleges. Nem mindegy, hogy a tejfog kirohad vagy szimplán kipottyan.
2019. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A legelső kibújt foga óta mosom. Nekem fontos, hogy kialakuljon az igénye a megfelelő szájhigiéniára. Most 6 hónapos, 4 foga van kint. Minden reggel reggeli után mosom, este viszont vacsora előtt, mert a cumisüvegen alszik el. Tudom, hogy utána kellene, majd ha már nem lesz este sem tápszer vagy változik a rutin és nem alszik el a vacsin, utána fogom. Elmex babafogkrémmel és MAM pajzsos fogkefével. Mindkettőre rá van írva, hogy a legelső kibújt fogaktól lehet használni.
2019. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Minek is mosni? Aztán majd azt sem tudja, hogy mit kezdjen a fogkefével... Igénytelenek.
2019. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Coffelia ***** válasza:
0%
Amíg tisztán anyatejes volt a fiam, addig nem mostam őket, mert akkor tényleg fölösleges, ugyanis az anyatej monoszacharidjait a nyál baktériumai nem bontják, csak a belekéi. Tehát semmilyen olyan folyamat nem indul meg a szájban, ami károsítani képes a fogzománcot. Hét hónapos korától fokozatosan próbáltuk ki a puha fogkefét nenedent fogkrémmel. Napi egyszer, este mostuk. Most ovis, megmossuk reggel, az oviban ebéd után, és este.
2019. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ujjra húzható fogkefével és Nenedent fogkrémmel mostam.Ha nem aludt bele a tápszerbe akkor evés után,ha beleakadt akkor reggel a tápszer után.Ilyenkor még csak az volt a lényeg hogy napi1x sikerüljön.Most 15hónapos már rendeset vacsizik így utánna fürdik és utánna mosom neki MAM pajzsos fogkefével.
2019. nov. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!