Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogmosást ki, hogy csinálta?

Fogmosást ki, hogy csinálta?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babám, és van már 6 foga.

Egy ideje "mosom" a fogait, de nehézségekbe ütköztem.

Először is, nem tudom azt az ujjra húzható fogkefét rendesen használni mert megharap :D


A másik hogy amúgy alig nyitja ki a száját.


A harmadik, hogy utána még eszik tápszert, mert azzal alszik el sokszor, ez nem baj?

Reggelente is be kellene vezessem, de kaotikus az ébredés.


Hogy kell csinálni? Másnak is harapott a babája?

Kell valami fogkrém?


2020. dec. 21. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Sose használtam ujjra húzhatót, hanem sima gyerek fogkefét. Az első fognál kezdtük a fogmosást, az esti fürdésnél, eleinte fogkrém nélkül, később egy kevés fogkrémmel.

Nálunk jól viselte, mindig szépen nyitotta a száját.

Ilyenkor még a fogmosás nem is igazán a fogak tisztításáról szól, mint inkább a fogápolási szokások kialakításáról.

Az enyém is cicin alszik el, éjjel is cicizett, ez egyáltalán nem probléma tápszerrel sem.

Én egy saját költésű fogmosó dalocskát énekelek neki mindig hozzá, ha meghallja, már tudja, mi jön és szépen nyitja a száját

2020. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Fogmosás után ne adj neki semmit. A cukrozatlan tápszer is szénhidrát, amiben vannak cukrok és abban ázik a foga, aminek a zománcát ráadásul "fellazítottad" a mosással.


Nálunk ez nem volt gond, az első fogacskától reggel-este pici babakefével mostam a fogait. Mondjuk nem is volt vele ilyen gond, hogy harap,meg hajat tép és hasonló hülyeségek. Sosem cumizott üvegből, pláne nem szokattam rá ilyen pótcselekvésre lefekvéskor, hogy abban ázzon a foga. Cukrosat még sosem evett-ivott. 6 éves, makk egészségesek a fogai, sehol egy lerakódás, letörés stb. És nem is hullottak ki 4 évesen a gyengeség miatt.

2020. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó? Óvodában sem evett/ivott cukrosat? Azt hogy oldottad meg?


Kérdező! Szerencsére nálunk csak 10 hónaposan kezdtek jönni a fogacskák. Én ujjra húzhatóval mostam. Nem harapott :)

2020. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy próbáltam, hogy együtt csináltuk. Neki sima gyerek fogkefével. Én az enyémet a ő a sajátját mosta - bár ő csak rágcsálta. Aztán besegítettem neki, mondtam neki, hogy mond hogy “áá!” stb. A tükör is jó trükk, ha egy tükör elé tudod tenni ilyenkor, hogy lássa mit csináltok.
2020. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Másfél éves a lányom és hol gyerekfogkefével, hol ujjrahúzhatóssal mosom. Hát nálunk kész cirkusz a fogmosás már kezdetektől fogva. Sajnos ha máshogy nem megy lefogom.

Egy szakértői csoportban olvastam,hogy nem probléma fogmosás után a tápszer, bár én is kételkedtem benne.

2020. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, szerintem én is kitalálok valami dalt hozzá. A fürdéshez már úgyis éneklek. Szerintem az normális hogy rágcsál, majd kinövi, mikor már tudja miért történik ez.


Most nem azért #2, de akkor az evésbe bealvó babát fel kellene keltsem, hogy utána mossak neki fogat? Nem hangzik túl életszerűen. 7 hónapos, 3-5 óránként eszik éjszaka is, szerintem ígyis úgyis ázni fog a tejben az a fog.

2020. dec. 21. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Én simán a boci boci tarkát énekelem neki. Már négy éves. Azért jó, mert így nem is kezd el közben türelmetlenkedni, mert tudja, hogy addig tart a fogmosás, amíg a dal.
2020. dec. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én gyermekfogászaton dolgozok asszisztensként, illetve dentálhigiénikusként. Az esti fogmosás után nagyon kérlek titeket, hogy kerüljétek el az etetést! Nem bunkózni akarok, abszolút megértem hogy ha a gyerek éhes, akkor éhes - szó sincs arról hogy éheztetni kéne vagy zaklatni a fogmással. Viszont tapasztalatból mondom, hogy ha nem rendeződik az esti fogmosás kérdése, akkor abból 1-2 éven belül nagyon nagy baj lesz. Rengeteg ilyen eset kerül hozzánk, és egyszerűen borzalmas nézni, hogy egy 2-3 éves kisgyereknek milyen fájdalmai vannak a fogai miatt. Ráadásul ilyenkor mi se tudunk mit tenni, mivel az invazív kezeléshez még túl pici a gyerek.

Ha egy-két alkalom becsúszik és a tápszerrel/cicivel alszik el a baba, nem probléma, csak rendszer ne legyen belőle. Egy valódi szakértői cikk a témában képekkel: [link]

2021. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem megkérdőjelezni akarom a szaktudasod, de az elvárás az élettel összeegyeztethetetlen.


A babák igen nagy hányada mellen alszik el és nem látom hogy millió babának barnul be a foga, pedig biztos millió baba alszik el mellen, tápszeren.

A másik hogy sok baba éjjel vagy 2-4 alkalommal kel enni, azoknak a fogaival mi legyen? Az ilyen babák a maradékot félálomban eszik, es orvosok is helyeslik, hogy ne hagyjuk el az éjszakai etetést. Van gyereked, vagy csak sajnáod azokat akik rosszul jártak?

Az én fiam végig ordítaná az éjszakát ha nem kapna éjjel ételt, mivel neki még szüksége van rá, és az étel után jogosan síró baba nem hagyja abba amíg enni nem kap.


Nem akarom elbagatelizálni a dolgot, se megkérdőjelezni amit a szakértők mondanak, de ez nem igazán életszerű kérés. Szerintem.

2021. márc. 1. 07:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Nekem a lányom már nem eszik éjjel, az esti tápszert is fogmosás előtt kapja már, illetve 2 napja azt is elhagytuk. A fogmosás(reggeli-esti) még mindig szenvedés...

Mellesleg szerintem vannak (főleg a régebbi generáció) olyan szülők, akik nemhogy kétszer, de egyszer sem mossák meg a gyerek fogát.

2021. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!