Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit tegyek a fogcsikorgatás...

Mit tegyek a fogcsikorgatás ellen?

Figyelt kérdés

Amióta felül is kijött a foga a lányomnak, ha eszébe jut, folyamatosan csikorgatja a fogait. Nyilván fura neki, hogy mi van ott, de nem akarom, hogy tönkre tegye a fogait, arról nem is beszélve, hogy rettenetes hallgatni.

A rágókát nem mindig fogadja el ilyenkor, mert szórakoztatja a hangja, meg gondolom az érzés is. Mindig rászólok, hogy nem szabad, és oda is teszem a szájára a kezemet, de még nincs 9 hónapos se, nyilván nem érti a tiltást, sőt, nevet rajta, mikor csinálom.

Mit tegyek? Vajon meddig fog ezzel szórakozni?



2021. ápr. 29. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. El fogja hagyni. Most ez új neki. Tudom hogy rémes hallgatni, de baja nem lesz tőle.
2021. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát sajnos vagy elhagyja vagy nem. A fiam is akkor kezdte mikor 6 hónaposan alul és felül is kint volt már 2-2 foga (4 hónapos volt mikor az első foga kibújt) , egy idő után csak éjszaka csinálta álmában és olyankor cumit dugtam a szájába, de a cumit 2.5 évesen leraktuk. Már 5 éves és még mindig csinálja, egy ideje már mozognak alul a fogai, ja és mostanra már alul a 2 szemfoga és 2 metszőfoga láthatóan lekoptak egy kicsit . Voltunk rendszeresen fogorvosnál, azt mondta a fogorvos, hogy ha nem szokik le magától, akkor miután kibújtak a maradandó fogai csinál neki éjszakára egy műanyag sínt... hát kíváncsi vagyok hogy hordja-e majd/tud-e aludni vele. Én abban reménykedek hogy most a fogváltáskor talán leszokik a fogcsikorgatásról.
2021. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28 eves vagyok, maig csikorgatok. Ezen feleslegesen parazol, ez ellen nem tudsz tenni. En magam sem tudok ellene tenni, mire magamra szolok, hogy ne csikorgasssak, mar csikorgattam :D
2021. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!