Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Az normális, hogy kislányom 6...

Az normális, hogy kislányom 6 éves és 4 hónapos, de még egyetlen foga sem mozog?

Figyelt kérdés
Értelmes, ügyes kislány, és azt olvastam, az iskolaérettség egyik jele ... Most akkor nem az?...
2022. márc. 23. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
6-7 éves kor között esik ki. A suliig még van 5 hónap :)
2022. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Az iskola érettség egyik jele a fogváltás. Ezt jól tudod. Viszont ha már mozog neki akkor az szeptemberig biztosan kiesik. Az én lányomnak kb 2 hónapig mozgott alól a foga mire kipottyant. Aztán sorra a másik három. 6 éves múlt 1-2honappal mikor kiesett az első.
2022. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Én rég iskolás voltam, amikor kiesett.

Vissza akartam tartani anyuék, de màr akkor sem engedték, mert teljesen iskolára erett voltam ( én nem vagyok meggyőződve erről, de teny, hogy írni olvasni számolni már jól tudtam)


Mikor jöttek ki a fogai? Hamar vagy később?

2022. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Lányom is 7 évesen kezdett fogat váltani. Viszont későn is bújtak ki neki. 10 honaposan jöttek az első fogai. Semmi köze az iskoláztatáshoz már. Régi szocializmusból fennmaradt eszme csak
2022. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
A lányomnak a 7. szülinapja előtti napon tűnt fel, hogy mozogni kezdett, 1 hónap múlva esett ki.
2022. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Vannak picit később érők ne aggódj.

Volt olyan osztálytársam akinek általános 6.-ban még mindig cserélődtek a tejfogai.. 😳

2022. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
7 éves elmúlt a lányom, mikor az első tejfoga kiesett. 15 éves, mikor az utolsó. Mindig is kitűnő tanuló volt, most 10.-ben is. Szóval semmi köze az iskolaérettséghez.
2022. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyeljetek, nehogy a tejfoga elé/mögé nőjjön. Nagyobbik lányom járt így, 5 olyan foga is volt, ami meg sem moccant, viszont mögötte simán kibújtak a maradó fogak. Fogorvos szedte ki egyesével a tejfogait.
2022. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Idegrendszeri éretlen, fejlesztésre szoruló gyerekemnek 5 év 2 hónaposan esett ki az első és utána egy hónapon belül még 3.

6 éves korára már 8 csontfoga ki is nőtt.

Ennyit arról, hogy az iskolaérettség jele.

Egyébként neki 11 hónaposan jött az első, úgyhogy azzal sincs összefüggésben.

2022. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz iskolaérett valaki, mert elkezdődött a fogváltás:) egyébként sem minden száj olvassa a fejlődéstan tankönyvet, tehát ha nem napra pontosan kezdenek cserélődni a fogak (bőven időben vagytok még), akkor sem kell megijedni. Zárójelben jegyzem meg, hogy fogorvosként általános tapasztalat, hogy a 6-os fogak fel sem tűnnek a szülőnek (ugye annak nincs homológ tejpárja), sokszor én szólok, hogy az már marad.
2022. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!