Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás tényleg ennyire fájhat?

Fogzás tényleg ennyire fájhat?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos és 8 foga van. Be van neki durranva alul mindkét oldalt az ínye, de bal oldalon már nagyon durván. Ma délutánra belázasodott, aztán estére újra. Nem akart már este semmit elfogadni, se enni-, se innivalót. Viszont nagyon keservesen sírt, és nagyon nehezen nyugodott meg. Most estére kapott Germicid c-t. Létezik, hogy a foga viseli meg ennyire?

2012. febr. 25. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, simán.
2012. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
óó, nekem pár hetente bedurran a bölcsességfogam, lassan jön. olyankor pár napig aludni se tudok, enni se, semmit se. ilyenkor rendre megdagad/begyullad az az oldali mandulám és fülem is. és az csak egyetlen fog. rohadtul fájhat neki, még én is hisztis vagyok ilyenkor :) nemhogy egy kicsi
2012. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szegény:-(

Hát nálunk majdnem ugyanez a helyzet, csak ő 8 hónapos, és fiú, és a 3! fogával kínlódik,de annyira, hogy ma már nem bírtam tovább nézni, és hallgatni, és adtam neki nurofent. Borzalmasan meg van neki is dagadva felül, majdnem olyan mintha valaki behúzott volna neki egy jó nagyot, szegénykém. Sajnos van ilyen amikor ennyire brutálisan jön a fog.

Nekem még aludni sem alszik, nagyjából 15-30 percet képes egyhuzamban aludni, de azt is "vergődve" aztán ordít. Most kaptunk gyógyszertári kutyulós ecsetelőt a fogára, hát az nagyon jó eddig, csak napi 5 alkalommal lehet max ecsetelni vele, de tényleg nagyon jó. Ha tudsz vegyél neki. Nem recept köteles.

2012. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek; utolsó válaszolónak külön köszi a tippet. Utána fogok érdeklődni. Csak én ettől mindig frászt kapok, hogy ugye nem beszél még, így nem tudja elmondani, hogy mi fáj, és mindig attól félek, hogy nem e valami más, ami komoly gondot is okozhat. (Igen tudom, igazi parás anyuka vagyok.) Ennyire még egy foga sem viselte meg... Köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2012. febr. 25. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd szenvedni, a fájdalomcsillapítás még egy felnőttnek is kijár, nemhogy egy babának:) Jobbulást)
2012. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 eves a lanyom, de a 4 hatso orlo foga meg nem jott ki, csak honapok ota mocorog. Volt olyan, hogy a delutani alvasbol uvoltve ebredt es vagy negyed oran keresztul torkaszakadtabol kiabalta, hogy aja, aja, aja es semmi, de semmi nem nyugtatta meg. Az olemben volt, szoritott magahoz, mikozben kiabalt. Egyszoval hidd el, a fogzas bizonyos esetekben nagyon fajhat nekik. Szerencsere senki nem emlekszik nagy koraban ezekre a fajdalmakra.
2012. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 8 hónapos fogzós kisfiú anyukája vagyok.

Én is nagyon parás vagyok, nálam dettó így működik mint nálad. Én ráadásul most beteg is vagyok, fáj a torkom a fülem, az öszes végtagom, csupa takony vagyok, tehát kapásból arra gondolok mindig, hogy nem is a foga jön hanem elkapta tőlem, mostmilesz, mit adjak neki. De mindig a legészszerűbbel kezdem, és az jelen esetben a foga: Tehát bekenem neki ezzel a zsibbasztóval, ha csendben marad akkor a foga fáj, ha nem maradna csendben akkor azonnal gyanakodnék másra, füle, feje stb.

2012. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!