Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehet hülye kérdés, bocs.2...

Lehet hülye kérdés, bocs.2 hónaposan állandó nyálzás és ökölrágás lehet egy korai jele a fogzásnak?

Figyelt kérdés

Nem hinném, hogy éhes lenne, igény szerint szoptatom, szépen hízik, elengedi a cicit.

De úgy elkezdett cuppogtatni (éjjel is), hogy nem lehet mellette aludni, ha rákezdi :-O. (Pedig külön szobában alszik, csak nyitott ajtókkal)

Iszonyatosan nyálzik is, éjjel néha szinte tócsák lesznek alatta, ha ébren van, pedig folyamatosan törölgetem a száját és pofiját.

Lehet ez a fogzás korai jele? De az még sokkal később lesz, nem? Akkor hónapokig ez lesz még mielőtt egyáltalán kinőne egy fog? :-O

Vagy valami más?



2012. febr. 26. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a nagylányomnál,és egy évesen még nem volt foga:)Nem a pocija bántja?Vagy így nyugtatja magát,neki ez a cumi,ha nem nyűgös ez is lehet.A fiam is csinálta aztán megtalálta az ujját.Lehet a foga is.
2012. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is 2 hónapos korában. Azóta eltelt 5 hónap és még 1 foga sincs... Viszont már nem folyik annyira a nyála.
2012. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És Ti adtatok cumit? Mi egyszer próbáltunk régebben, messzire kiköpte :)


Tényleg lehet a pocakja is, és, hogy így nyugtatja magát, mert ezen a héten nem csak az időjárás volt szeles :)

De miért nyálzik ennyire? Apróbb/nagyobb buborékokat is fúj.

Nálatok sem a kajával volt gond, ugye, evett/hízott emellett eleget?

2012. febr. 26. 17:15
 4/14 anonim ***** válasza:

A fiam is két hónapos korában kezdte el enni az öklét, aztán szopni ill. rágni az ujjait. De ő nem nyálzott egyik fogánál sem. 4 hónaposan bújtak ki az első fogai. 6 hónaposan még kettő.


De szerintem ez amit leírtál életkori sajátosság is.

2012. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a fogzástól nyálzik. nem korai jel, hanem az. minden baba ekkortájt elkezd nyálzani, öklöt rágni mert már piszkálja a foga, persze még sokára bújik ki
2012. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az én 2 hónapos babám is ezt csinálja. annyi, h nincs alatta nyáltócsa, de ökölbekapás, cuppogás és buborékfújás igen :)

szerintem is csak nyugtatja magát. a cumi nálunk sem preferált...

2012. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, fiamnak már eleve volt cumija, mégis elkezdte szopni az ujját. De szerintem most csak ezért ne adjál neki cumit, ha eddig nem kellett.


Amúgy teljesen normális, hogy ezt csinálja, nem azért csinálja, mert éhes, most kezdte felfedezni a kezeit, és lehet hogy már feszül az ínye.

2012. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, megnyugodtam. Apóséknál is elkezdett cuppogni, erre rákezdték, hogy biztos éhes. Én meg erre vevő vagyok, a férjem szerint amúgyis mindig azon parázok, hogy eleget eszik-e? :)
2012. febr. 26. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Megint 4-es vagyok. Jaj az én anyósom is egyszer azt mondta, hogy biztos éhes (akkor 3 hónapos volt, már nagyon rágott mindent, a játékokat is csak rágta, nem nézegette, vagy játszott velük), én meg erre közöltem vele, hogy az egy tévhit, hogyha egy gyerek eszi a kezét, akkor éhes, amúgy is fél órával elötte evett. Szerencsére ezen megsértödött, aztán volt még néhány húzásom, úgyhogy már 3 hónapja nem láttam hála az égnek. Nincs rá szükségem, hogy idejöjjön okoskodni.
2012. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kíváncsicska ***** válasza:
Ezt én is kérdeztem 1 hónapja kb. Most már biztos vagyok benne, hogy a foga.Ha végighúzom az ujjam a fogínyén érzem.Mennyi D-vitamint adsz neki?Emelt cseppeket?Mert én most arra vagyok kíváncsi hogy lehet-e összefüggés a D-vitamin és a fogzás között?Bocs az Off-ért.
2012. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!