Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Amikortól elkezdődtek a...

Amikortól elkezdődtek a tünetek (nyűgösség, hőemelkedés, fülfájás stb. ) a babádnál, onnantól mennyi idő volt, míg kibújt a foga?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
fülfájás nem volt,de kb. 1-1,5 hét. kibújás előtt nálunk 2 héttel a popó is kipirosodik.
2013. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fülfájás, hőemelkedés nem volt.

Extra nyűgös volt és rettentő rossz, átsírt éjszakáink.

Ez szerencsére csak kb. 1,5 hét volt, ebből a rémálom az utolsó 4-5 nap, de akkor azt hittem, örökké tart :D

Az alsó 2 foga egyszerre jött.

Remélem a többivel nem szenved ennyit.

2013. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Most jut eszembe, a lányomnak is nagyon kipirosodott a feneke fogzás előtt.

2013. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt soha hőemelkedés, fülfájás (szerintem ha ez a kettő együtt jelentkezik, érdemes orvosnak megmutatni a gyereket).

A kislányomnál a fog kibújása előtt kb. 1,5-2 héttel kezdődnek a tünetek. Ilyenkor már sokkal nyűgösebb a szokásosnál. Egyszerűen alig lehet vele bírni, semmi nem jó neki. Étvágytalan lesz, kanalas ételt nagyon keveset vagy egyáltalán nem fogad el (ilyenkor inkább csak a tápszer csúszik). A popsija iszonyatosan piros és kiütéses lesz (sajnos gyakran be is gombásodik), és hiába kenem bármivel, semmi nem jó rá, csakis egy erős gombaölő, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású ecsetelő, amit a doki szokott rákenni a bőrére, majd néhány napig speciális krémet használunk rá. Pár nap alatt gyönyörű lesz a popsija. De sajnos amíg nincs kint a foga (most pl. egyszerre 4 jön neki), addig vissza-visszatér ez a popsiprobléma, és kezdjük elölről a kezelést.

Nálunk ezeken kívül más tünet nincs. Ha már kezd pirosodni a popsi, akkor már tudom, hogy fogacska lesz a ludas, mert egyébként soha nem piros vagy érzékeny a bőre, csak fogzás idején.

2013. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menyi érdekeset olvasni itten:)
2013. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!