Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás felborítja a napirendet...

Fogzás felborítja a napirendet, alvási szokásokat?

Figyelt kérdés
6,5 hós a babám. Biztosan jön a foga, mert mindent megrágcsál, kb. 1 hete nagyon nyűgös, sokat sír napközben. Éjszaka csak hajnalban ébred viszont, az éjszakák még tűrhetőek. Viszont most már kb. 2 hete nincs semmiféle napirendünk. Korábban kb. 2,5 órát volt ébren, utána aludt egy fél órát és ébredés után evett. Viszont most összevissza ébred reggel, van hogy 4-kor és nem alszik vissza, van, hogy szopizik hajnalban és 6-ig visszaalszik és így mindig máskor indul a nap és ha hajnalban nem alszik vissza, akkor ezt a kimaradást napközben valamikor bepótolja. Illetve ez a 3 órás ciklus is felborult, mert sír, nem akar magától elaludni, csak cicivel alszik el, van hogy 3-4 óra ébrenlét után. Így az ébredés, evés, játék, alvás napirendünk is megborult, mert sokszor elalvás előtt eszik. Ezt mind a fogzás okozza, hogy így felborul a napirend? Sok helyen olvasom, hogy 6 hós babának már milyen szépen kialakult alvási, evési ritmusa van, hát ez most nálunk teljes káosz. Vagy más okozhatja? Esetleg éhes?

2014. ápr. 16. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Okozhatja fogzás is, de lehet, hogy egy fejlődési ugrás van nála.

PL. a lányom 6,5 hónapos volt amikor állásba kapaszkodott a kiságyban ezzel egyidőben kezdett el mászni is. Mondanom sem kell, alig akart elaludni, pedig fáradt volt.

Éhes is lehet, de szerintem ebben az időszakban a hozzátáplálás és a szoptatás együtt már ki tudja elégíteni az étvágyát.

Úgy látom, hogy az ébrenléti szakaszok nyúltak meg, ezért gondoltam arra először, hogy fejlődési ugrásban van.

2014. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nallunk felboritotta de nem mindenik foga. Pl az elso 2 fogat ugy vettem eszere, hogy kint van, hogy koccant a kanal. Semmi gond nem volt. A kovetkezo kettovel sem volt gond. Inkabb a hatso ragofogai meg a szemfogai kinoztak meg a kisfiamat. Pl. a ragofogainal (nallunk 4 jott egyszerre) nem aludtunk 3 ejszakan at. Este csak nurofennel aludt el (nallunk ez valt be de tudom mindenkinel mas) de 2 orara ra mar sirva ebredt, ekkor zseleztuk neki aztan mikor lehetett akkor ismet kapott nurofent. Nehez idoszak volt. Nappal sem volt onmaga es sokkal nyugosebb volt. Nallunk egyik fogzas sem tartott 4 napnal tovabb es utanna volt egy kis szunet koztuk.

Baratnom kislanyanak pl mar kintvolt az osszes foga 20 honapos korara. Viszont neki egyenkent jottek es szunet nelkul. Ahogy szegenykenek kijott egy foga ra egy hetre mar kezdodott is szinte a kovetkezo fogzas. Szerintem nekik sokkal rosszabb volt. :(

Kisfiamnak 2 es fel eves korara volt meg az osszes 20 darab foga de mivel egyszerre tobb is jott 2 even keresztul igy nagyok voltak a szunetek a fogzasok kozott.

2014. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!