Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A fogzás mindig valamilyen...

A fogzás mindig valamilyen betegséggel jár?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve...1,5 hnapja jöt ki a második fogacska, akkor is beteg volt a ygerek...láz+piros torok.Most újból ez van, de nem használ semmi, már nurofent adok, de az sem...nem lázas már, de megy néha a hasa, és semmit nem evett 1,5 napja!Valami keveset szopozik, azon van el, de ez nem mehet így sokáig! Húzom-húzom az antibiotikumot, nem akarom beadni, mert az orvos szerint sem biztos, h baci...valószínű h a fogzás + valami felső légúti vírus!Másnak is volt a babája ilyen? Beteges fogzáskor, és szinte semmit nem eszik..de a fejét veri a parkettába, és tépi a haját...nem tudom már mit adjak neki!
2014. máj. 19. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Erősítsd az immunrendszerét sok vitaminnal, akár külön Cebion cseppeket is adhatsz neki a gyümölcs, zöldség mellé.

Gyerekenként változó amúgy a dolog. Lányomat csak a legelső 2 fog viselte meg, barátnőm lánya viszont minden egyes fog kibújásakor belázasodott.

2014. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hubilla ***** válasza:
Ez a parkettas dolog es hajtepes komoly???
2014. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hubilla ***** válasza:
Az en fiam foga is.most jon. Hisztis, nyugos. Kelletlenul cicizik, vagy nem. Egy kis gyumolcsot eszeget es probalom itatni. Ha kell, tobbszor kinalom... De nem leszek ideges, ha nem ker. fel vagyok keszulve arra, hogy ez ilyesmikkel jar. Ha nyugtalan vagyok, ő plane az. En, ha nem is szabadna (miert is ne?) ilyenkor tobbet dajkalom, szeretgetem, elfoglalom, setalunk, altatom inkabb.
2014. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom viszonylag jól viselte, viseli a fogzást, de amikor nagyon ktitikus volt a helyzet, láthatóan nagy fájdalmai voltak, alkalmanként egy-egy germicid kúpot kapott, az segített, és pihenni , aludni is tudott. Enni nem evett, nem is erőltettem, hanem tápszert kapott a főétkezések helyett is, egy két napig, picit le is fogyott, de a kiszáradás ellen elég volt. De gondolom, a babád még anyatejes, szopizik, így nehezebb a dolog, főleg, ha el is utasítja. Sokan belázasodnak, és nem ritka a megfázás szerű tünet, a hasmenés is fogzáskor. Az én kislányom lázas nem volt, de folyt néha az orra ilyenkor.
2014. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és igen, komoly a parkettás dolog, az előző fogánál is csinálta.Semmivel nem tudom megetetni, 1,5 napja nem evett szilárd ételt, csak keveset szopizott, egyfolytában sír, még úgy is, h nurofen van benne....és nem,én nem tudom ezt a helyzetet higgadtan kezelni, állandóan ideges vagyok, ami maradék tejemnek sem jó...:( egyszerűen nem hiszem el, h normális, h ennyire fáj neki a fogzás.....és ha 2-3 hétig tart, mint az előző fogánál, akkor addig nem fog enni???? Tudom, h étvágytalanok, de ennyire??
2014. máj. 19. 22:12
 6/6 Hubilla ***** válasza:

En, ha a helyedben lennek, konzultalnek a gyerekorvossal, vedonovel. Te annyira ketsegbe esettnek tunsz, hogy valszinu csak ok tudnak megnyugtatni.

Fel a fejjel!

(amugy van sok mas fajd.csiil. is nem csak a nurofen!!!, nekunk pl. az nem hasznal...de ebben is az orvos fog okosat mondani)

2014. máj. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!