Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Meddig tart ez a horror?

Meddig tart ez a horror?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget és bíztatást szeretnék kérni.

Lányom két hét múlva lesz 1 éves. Hétfőn elkezdett jönni az örlőfoga. Az első 8 metszőfoga úgy bújt ki, hogy észre sem vettük. Ez viszont nagyon megviseli. Tegnap még csak az arca volt kicsit duzzadtabb de ma reggelre a szája is bedurrant. Ez "normális" ugye?

Meddig fog ez így menni kb? 6 napja nem alszik se éjjel se nappal. Bocsi hogy itt kérdezem, de már tanácstalan vagyok.



2014. máj. 25. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, adsz neki vmit? Dentinox, Dologel, homeos bogyok, annyi minden van, nem segit semmi? Sztem vegso esetben ejszakara nurofen szirupot is adhatsz hogy tudjon aludni egy kicsit. A duzzanat miatt en biztos elvinnem dokihoz.
2014. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nálunk a Dentinox vált be. Azonnal enyhíti a fájdalmat, hosszabb távon pedig a benne lévő kamilla csökkenti magát a gyulladást. De szerencsére az én fiamnál nem volt soha napokon keresztüli nemalvás.

Most biztos, hogy a foga miatt nem alszik? Egyébként igen, lehet, hogy normális. Hogy meddig tart, azt senki nem tudja megmondani. A fogzás ideje alatt bármikor előjöhet, a szerencséseknél soha, vagy csak enyhén. Én ajánlom a Dentinoxot, ha az nem jön be, akkor fájdalomcsillapító szirupot. Ha viszont az sem jó, vagy állandó fájdalomcsillapításra van szüksége, akkor érdemes megkérdezni az orvost, hogy mit ajánl, hiszen az állandó gyógyszerezés nem egészséges dolog.

Persze folyamatosan rágjon rágjon rágjon!

Kitartás! Ő szerencsére nem fog rá emlékezni és nemsokára neked is csak egy halvány emlék lesz a nemalvás.

(A duzzadt arc miatt én is elvinném orvoshoz. Lehet, hogy csak egy apróság, amit nem látsz, a doki meg talán rögtön tud egy tökegyszerű megoldást).

Majd írd meg, hogy hogy alakultak a dolgok.

2014. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Egyszer-kétszer én is adtam neki éjszakára szirupot. Ha fáj a foga, akkor nyűgös. Ha nem tud aludni, akkor még nyűgösebb. Szóval jobb volt, hogy egy kicsit ki tudta pihenni magát (és nem mellesleg én is :-))

2014. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) szirupot és viburcol kúpot kapott eddig éjszakánként de így is fent volt. Lekopogom tegnap este csak egyszer kelt fel inni és most még alszik. :) Anyósom patikus ma hoz neki chamomilla bogyót hátha az segít majd. :) doki holnap van, remélem nem mond semmi rosszat majd. :( és igen biztos a foga, mert nagy nehézségek és ordítások árán bele tudtam kukkantani a szájába és rendesen be van neki dagadva az ínye. :(
2014. máj. 26. 08:44
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki,hogy ennyire kinlódásnál azonnal a germicid kúpot kapja-a több nem ér semmit-és ahogy irod,tényleg nagyon kinlódik szegény.
2014. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekünk a germicid csak a lázán segített, de lekopogom ma nagyon jó napunk volt sok alvással és játékkal. :) reggel kezdtem a chamomillat kíváncsi leszek :)
2014. máj. 26. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!