Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Az ép kibujt fogacskáról...

Az ép kibujt fogacskáról leszakadt egy ínydarabka. Ezzel mit lehet kezdeni, hogyan lehet leápolni, kell-e kezelni?

Figyelt kérdés

10 hós kisfiam mászás közben cumival szájra esett. Nem vérzett nagyon, viszont a fogtaraj (felső bal első fog) fölött az ínye kb 1,5 x 3 mm-es darabban leszakadt és a fog mellett fityeg. Látszik majdnem az egész fog.

4 fogunk van és még csak gézzel, meg a gumifogkefével dőrzsölgetünk. De most nem tudtam nagyon hozzányúlni, mert nem hagyta. Lehet-e egyáltalán valamivel ecsetelni és mivel? Hiányos marad az ínye, vagy a piciknél még változhat?



#íny #fog #sérülés #csecsemő fogágy probléma
2014. okt. 7. 20:49
 1/1 Atisbe válasza:
én nem vagyok orvos eme dologban 100%os választ nem tudok adni,de szerintem mikor leszakad egy darabka iny nem kell vele foglalkozni,hisz élő szövet és önmagát potolja.szerintem ne aggodj miatta.pár honap és nyoma sem lesz...
2014. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!