Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás miatt soha nem alszunk...

Fogzás miatt soha nem alszunk normálisan!?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos, soha egy éjszaka nem aludtunk legjobb éjszakán 3 szor ébredt ami életébe kb 3-szor volt, amúgy mindig óránként, de gyakran fél óránként felébred, fel sír stb! Borzasztóan ki vagyok már! Hozzászoktam teljes mértékbe hogy nagyon maximum 2 órát alhatok egy huzamba ami nagyon ritka, de érzem magamon, a szervezetemen, az idegrendszeremen mindenen hogy már nagyon ki vagyok merülve! Születése óta ez megy, akkor a hasára azóta a fogára fogják! Aki volt hasonló helyzetbe mire számíthatok? még ki nem jön a 20 fog ez már így marad? egyáltalán bízhatok abba, hogy akkor fog egy picit jobban aludni?
2015. jan. 2. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Ha így szoktattad a gyereket, akkor így is marad, amíg nem változtatsz rajta (TE magad, a gyerek magától nem fog megváltozni)


Elsösegélyként - mármint hogy te ne kapj idegösszeomlást, a gyereket két napra hagyd az apjára, nagyszülökre, te menj el otthonról valahová és aludd végig ezt az idöt.


Ez idö alatt a gyerek IS megszokja, hogy nincs, aki folyamatosan felugrál hozzá, meg te is egyszer kialszod magad.


Utána már csak az idöközben kialakult rendet kell fenntartani.

2015. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem ertek hozza, (nem dicsekvesbol de az en gyerekem 4 honaposan ataludta az ejszakat), de addig nalunk is a pokol volt, azt hittem megorulok a nem alvastol, irigykedve neztem az embereket az utcan, hogy "o" biztos ataludta az ejszakat...na szoval, ismeretsegi korben azt hallottam ahol hasonlo volt a szitu, hogy kb masfel evesen elkezdek ataludni a gyerkocok az ejszakat... ami nekem bejott: ejszaka amikor felket, nem igazan szoltam hozza, nem nagyon gyujtottam lampat, nem szorakoztattam, hogy rajojjon nem poen ejszaka fentlenni... de ugye a te babad 17 honapos... a fog biztos belejatszik, de ezt a ket dolgot probald ki! illetve egy baratnom tanacsolta, hogy delutan max 5 ig hagyjam aludni, utana ne!!!az esti alvast is probaljam elhuzni kesobbre ha kell, lakjon jol es hatha.... sok sikert!!!
2015. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
masodik vagyok. Amikor nagyon nem birtam mar a kialvatlansagot akkor szepen beszerveztem a ferjemet es turnusokban keltunk fel hozza, tudtuk, hogy kb mikor szokott felkelni ejszaka es megvolt, hogy op az ejjel 2 oras en a reggel 5-os ...hogy legalabb 5 orat tudjak aludni egyben, mert nappal is helyt kellett allnom, segitsegem a dolgozo ferjemen kivul nem volt.
2015. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat! kipróbálni már mindent kipróbáltam, már mellettem alszik régóta amióta feladtam , hogy semmi nem használ! délután 5nél tovább? :D ez jó! nekem max 2-ig alszik aztán este fél 9 körül aszik el! nem ezekkel van a gond! nem tudom mi zavarja meg az alvását még nem sikerült rájönni, de nem bírom elhinni, hogy minden egyes éjszaka a fogzás miatt sír fel és ébred meg! az hogy én így szoktattam?! hát születése óta ilyen.... nem én ébresztettem fel akkor se :D :/ sőt akkor még durvább volt, volt olyan hogy 16 órát folyamatosan fent volt és csak nyöszörgött, volt már összeestem az ágya mellett és ha elaludt 20 perc volt a maximum, szóval ami most van már mennyei ahhoz képest! Inkább arra lennék kíváncsi aki volt hasonló cipőbe mikor lett jobb? hány évesen
2015. jan. 2. 13:31
 5/15 A kérdező kommentje:
nálunk ezek nem játszanak, párom mellett bombát lehet robbantani, én meg minden rezzenésre fent vagyok! tényleg nem tanácsra van szükségem, mert már ami létezik mindent kipróbáltam, de azért köszönöm szépen! hanem inkább tapasztalatra hány évesen fog már végre legalább 3 órát egybe aludni minden egyes éjszaka
2015. jan. 2. 13:34
 6/15 anonim ***** válasza:
28 hónapos a lányunk és még mindig így vagyunk, ahogy ti. Neki még 2 foga hiányzik.
2015. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nemtudok tanácsot adni!De leírom hogy még én sem látom az alagút végét:(Kislányom 26 hónapos,de nagyon sokáig óránként fél óránként kelt,nemtudom hogy bírtam,és még hogy bírom mert most már "csak " 3 óránként kel!Mi is mindig másra fogtuk és már mindent kipróbáltunk,mindig úgy éreztem hogy én ronthattam el valamit,mert a többi anyukának születése óta úgy alusznak mint a bunda,na ez az ami mégjobban felhergelt.De ami megnyugtatott kicsit hogy egyre több ilyet olvasok itt,kicsit erőt ad.Remélem hamarosan vége lesz ennek,kitartást neked is!
2015. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kerdezo nem okoskodasbol, hidd el, csak kivancsi vagyok szopizik a pici? ...amugy az en baratnom kislanya, szinten rengeteget kelt ejszaka esk kb ket eves korara kezdte el ataludni az ejszakt!Amugy oszinten aterzem a problemadat... kitartast kivanok!neha valaki ejszaka nem tudna atvenni a picit, hogy te aludhass par orat?
2015. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél kb 4 évesen (!) aludta át a gyerkőc az éjszakát.Előtte ilyesmi volt,ahogy írod.Miután elkezdte az óvodát,utána pár hónappal.


Mi is kínlódunk,most 7 hónapos a fiunk.Mindenki azt hiszi,hogy milyen jó nekem,gyeden vagyok,kipihenem magam.(pl.munkahelyemen,ha nagy ritkán bemegyek) Hát ku...ra ki lehet magam pihenni.

Nappal,ha alszik a Drága,fejek,közben főzök,délután iskola stb. Nagyon megértelek egyébként.


Tudom,nem tanács kell,de hátha még ez segíthet és van otthon: amikor már nem bírjuk,a gyerek se és én se a nem alvást,akkor van a Sedetif pc (remélem jól írtam) és én is veszek be belőle a felnőtt változatból meg a gyerkőcnek is adok neki való adagot.Nagyon kis mennyiség,nem gyógyszerezem,mielőtt bárki lekiabálna érte,de mikor hetek óta rengetegszer ébred és nappal sem alszik 2x 20 percnél tovább és fáradt,akkor ez jól jön kúra szerűen.

Nyilván,ha nem szeretnéd,ne próbáld ki,abban az esetben tárgytalan az előbbi pár sor.

2015. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Orvost kérdeztétek már? Egy kolléganőm kislányát emiatt EEG-re küldték, most mennek majd. Az én fiam sem túl jó alvó, 15 hónapos még csak, de messze nem ennyire rossz a helyzet. A doki azt mondta, hogy akkor van baj, ha két ébredés között másfél óra sem telik el, akkor lehet beszélni alvászavarról. Egyébként ez a te hibád szöveg, egy hülyeség. Mi a kezdetektől betartunk minden szabályt, ne szórakoztassa az ember, ne kapcsoljon lámpát stb, de ha teli torokból sír a gyerek, akkor mit lehet tenni? Várni, hogy majd csak megunja? (Nem unja meg, maximum annyira elfárad, hogy kidől.) Ilyet az állatok se tesznek. Nekünk egyébként azt mondták, hogy a fiunkon a szeparációs szorongás jön ki így, mert ha mellénk vesszük, megnyugszik.
2015. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!