Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lassan öt hónapos kisfiamnak...

Lassan öt hónapos kisfiamnak kint az alsó két foga. Eléggé megviselte, pár napra fellélegeztünk, de most meg nem alszik éjszaka. Jöhet ilyen hamar a következő kettő? Felül is elég duzzadt az ínye.

Figyelt kérdés
Az éjszakákat eddig egész jól átvészeltük, max. kétszer kelt szopizni. Most viszont 1,5-2 óránként felébred, vissza kell altatni. Általában intenzíven mocorogni kezd(ami szintén újdonság neki - mármint, mostanában kezdett forgolászni, meg próbál mászni), és egy idő után felsír. Vagy vissza tudom altatni cumival, vagy kénytelen vagyok megszoptatni, és utána alszik csak vissza nagy nehezen. Hallottam, hogy a mozgásfejlődés is járhat ilyen "tünetekkel", és a fogzás is okozhatja az éjszakai keléseket. Kinek mi a tapasztalata e téren?

2015. jan. 5. 15:53
 1/2 anonim válasza:
Igen. Okozhatja. Az én kislányom is pontosan ugyanezt csinálja, ha jön a foga. Ilyenkor lefekvés előtt kap az életkorának megfelelő Nurofen szirupot fájdalomcsillapítónak. Az orvosunk tanácsolta.
2015. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Őszintén szólva már egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a foga miatt ébred. Leginkább olyan, mint ha fel lenne pörögve, vagy nem is tudom. Kúszik-mászik az ágyban éjszaka, mintha nem bírna leállni még akkor sem. De erre tényleg nem tudom mi lehet a "gyógymód".
2015. jan. 6. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!