Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A 11 hónapos babám fogzás...

A 11 hónapos babám fogzás miatt nem alszik éjjel, nappal nagyon nyűgös. Adhatok e neki nurofen szirupot? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Termeszetesen adhatsz. Olvasd el a dobozon a gyerekedre vonatkozo adatokat es az szerint adagold a szirupot. En ejszakara szoktam adni a kisfiamnak, igy szegeny tudott pihenni.
2015. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, adhatsz, ha nagyon fáj neki, a Nurofen fájdalomcsillapító is. Én csak éjszakára adnám, a korának/súlyának megfelelő mennyiséget. Nappal kenheted az ínyét OSA krémmel vagy Dologéllel (ezeket akármennyiszer lehet), vagy Dentinoxszal (ez lidokainos, csak naponta max. 3-4-szer lehet).
2015. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én éjszakára adtam egy adagot, nappal nem gyógyszereztem. Csak legvégső esetben add szerintem!
2015. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-4 napig lehet adni neki.De főzhetsz nappalra citromfű vagy kamillateát hogy ne legyen nyűgös.Én is csak éjszakár adom ha már a karomban is sír.
2015. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nurofent én csak akkor adtam éjszaka, ha nagyon fájt neki. Ajánlom a Viburcol kúpot, nálunk nagyon bevált.
2015. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nappal kapja a citromfű teát egy ideje..én is úgy gondoltam h éjszakára adom neki a nurofent, legalább egy éjjel tudjon (tudjunk) aludni. nagyon szenved szegény.köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 7. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:
a gyerekorvos a fiamnak cataflan cseppet írt, mert látta mennyire be van dagadva már az ínye, néztem is hogy 1 éves kor felett ajánlják csak, az én fiam 9 hónapos, de megbízom a doktornőnkbe :) be is vált, naponta 3-szor lehet 9 cseppet adni (lehet súlytól függ: 8kg), de én csak éjszakára adtam neki, mert napközben elég volt a dentinox
2015. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, Cataflam cseppet orvosi javaslatra lehet adni 1 év alatti gyereknek. Ahány kg, annyi csepp. De, csak ha orvos engedi, amúgy is csak receptre adják.
2015. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi camomillát adtunk az ikreknek, ha fogzés miatt nem aludtak jól éjszaka. Ez homeopátiás. Nálunk bevált. Csak éjszaka adtuk nekik.
2015. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Yehudina ***** válasza:
0%
Csak egy kis nyelvtan: ....adhatok-e.....Jó lenne végre, ha a kedves magyar honfitársaim megtanulnának magyarul. Az "e" szócska így különírva egészen mást jelent.
2015. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!