Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák! Van olyan köztetek,...

Piroska és a farkas kérdése:

Anyukák! Van olyan köztetek, akinek a kisbabájának nagyon magasra fölment a láza fogzáskor?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk igen! Minden egyes fog mellé társult egy füllgyulladás és ezért volt a 40fok körüli hője.
2015. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fülgyulladás? Tejoég! Kislányomnak 39, 7 volt éjjel, elötte délután 38,6, de a lázon kívül nincs tünet.
2015. jan. 21. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a vírusfertőzés tipikus tünete.

A fogzás legyengíti a szervezetét, ezért fogékonyabb a fertőzésekre.

Adj neki emelt dózisú C vitamint.

2015. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy 39.7-nél az orvos is jól jön, nem pedig itt véleményeket kérni. fogzás, csak ritkán jár magas lázzal, sőt, max hőemelkedést válthat ki, kivéve akkor, ha a legyengült immunrendszere miatt összeszed valami fertőzést, amit szintén orvossal kéne megbeszélni. szóval, ha 38.6 most a láza, akkor is érdemes lenne legalább felhívni a háziorvosotokat.
2015. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen megyünk orvoshoz, de csak délután van rendelés. Én sem gondoltam, hogy a 40 fokot majd itthon a google és a gyakorikérdések segítségével kikurálom, de más anyák tapasztalata hasznos számomra.
2015. jan. 21. 11:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ma eddig 37,3 a max, ez elég nagy kontraszt az éjszakához képest, pedig nem kapott reggel semmi lázcsillapítot - nem volt rá szükség . Nekem egyébként lázam volt babaként a fogzástol annakidején.
2015. jan. 21. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogzás nem okoz ilyen magas lázat. A fogzás miatt legyengül a szervezet és beteg lesz a baba, ennyiben lehet köze ilyen magas lázhoz a fogzásnak. Orvos.
2015. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosunk, hogy fogzásnál 39 fokig fér bele, ez fölött már más is van a háttérben.
2015. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 40-41 fokos láza volt a kisebbik lányomnak 3 napon át. Volt, hogy sikerült levinni hűtőfürdővel, stb, de a 3. nap már alig ment. Kihívtam a mentőket és bevittek minket azonnal a Heim Pálba.

Kivizsgálták, semmi eltérést nem láttak nála. Kapott antibiotikumot, majd 2 nap múlva haza is küldtek minket, mert kijött a gyereknek az első 4 foga egyszerre.

Az antibiotikumot végig kellett szednie, noha csak a fogzás miatt volt minden.

2015. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! A dokinéni szerint nem a foga miatt van. Most egyelőre vizeletmintàt kell leadnunk, h ki lehessen zàrni a vesemedence gyulladàst. Egyébként azóta hőemelkedése sincs. Amúgy màr 9,5 hónapos, én azért gyanakodtam fogra, mert még egy sincs neki, gondoltam, hàtha így kezdődik.
2015. jan. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!