Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák nektek mi vált be...

Anyukák nektek mi vált be mikor nem akart enni a babátok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy kicsit unalmas a kérdés de már nem tudom mit csináljak. Most 11hónapos babám nem nagyon akar enni. Szeretne már önállóan enni hagyom is neki hagy gyakorolja a falatokat szépen teszi a szájába. Kanállal még nem tud enni és nem hagyja hogy én adjam neki így a főzeléket és a levest sem nagyon eszi. Most jött ki felül az egyik foga tudom hogy ez nagyon befolyásolja az evést de már decembertől jött ez a fog. Ha nem kell neki az adott étel kínàljak neki mást vagy adjak neki tápszert? Vagy próbáljam meg 1- 2 óra múlva?Nektek mi vált be mikor ilyenkor hogyan kezeltétek ezt a helyzetet

2015. jan. 29. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
én ilyenkor ha nem akarta az adott főzeléket megenni, csináltam neki tejpépet, vagy gyümölcsöt, amiről tudtam, hogy nagyon szereti és meg fogja enni, de igen volt olyan is, hogy tápszert adtam a végén, mert nekem se akart semmit enni a fogzás miatt :)
2015. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk a natúr kölesgolyót mindig megeszi csak attól félek hogy megszokja ha A-t nem eszi akkor kap B-t!
2015. jan. 29. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is pont ebben a cipőben járunk. A gond,h a kisfiam semmilyen pürés, pépes ételt nem hajlandó most megenni. Hiába imád(ott) egy gyümölcspépet, főzeléket, tejpépet, most nem eszi. Úgyhogy darabos ételeket adok neki, úgy,h próbálom minél emészthetőbbé tenni. Nekünk ami most bejön (és egész normális adagokat eszik így): párolt almadarabkák keksszel, banán, narancs, párolt zöldségdarabok, főtt hús, hal. Ráadásul mindent úgy eszik,h kézzel adom neki, vagy ő teszi a szájába. Most vhogy a kanál nem tetszik neki. Így kicsit hosszabb az etetés, de legalább eszik. Ezen kívül az én kisfiam éjjel még mindig kétszer kel szopizni. Még annyi,h nappal azt a vizet issza, amiben az alma párolódik (most a fogzás alatt jóval többet iszik, mint előtte).
2015. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kihagytam a vajas kenyér darabokat, sonkát, sajtot. 3as vagyok
2015. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekünk is volt ilyen, én joghurtot adtam, ha meg nagyon nem kellett a kanál, akkor tejital, kakaó. úgy voltam vele, nem lesz semmi baja, ha épp nem eszik szilárdat, de éhes ne maradjon :(
2015. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!