Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák, akiknek 1 év körüli...

Anyukák, akiknek 1 év körüli gyermeketeknek a fogzás miatt hasmenése volt, meddig tartott a hasmenés? Fogyott a babátok?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam, és egy hete megy a hasa. Remélem, hogy a foga miatt...Adtam neki normaflore-t, diétázunk: krumpli, alma, répa, rizs, banán...., sokat folyadékot iszik. A közérzete teljesen jó. Viszont fél kilót fogyott egy hét alatt. Hétfő megyünk orvoshoz. Nincs ételallergia. Csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok is volt ilyenkor fogyás? Ma kibújt a fogacska, remélem holnapra megszűnik a hasmenés.
2015. jan. 31. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem a fogzástól van, már 3 napja tartó hasmenésnél orvoshoz kellett volna menni, ugyanis maga a fogzás okozhat ugyan napi többszöri, lágy vagy hígabb székletet, de 1 hétig semmiképpen, illetve egy hasmenéses vírus sem tart 3 napnál tovább. Ha egy gyereknek diéta, probiotikum ellenére is több, mint 1 hete hasmenése van, akkor nagy valószínűséggel az valamilyen komolyabb fertőzés és orvoshoz kell vele menni, illetve ami a legjobb lenne, ha lenne széklettenyésztés csináltatva!

Nálunk is volt fogzás mellett hígabb, lágyabb széklet, de az max. 3 napig tartott, míg áttörte a fog az ínyt és nem neveznék tipikus hasmenésnek, inkább volt neki napi 4-5 alkalommal lágyabb, hígabb széklete. A rendes hasmenés ettől sokkal rosszabb volt. Viszont ha volt is hasmenéses vírussal dolga a fiamnak, az is elmúlt pár nap alatt és nem tartott egy hétig. És a diéta és probiotikum hatására jobb is lett.

Ne fogd ezt a fogzásra, holnap egyből menjetek orvoshoz és legyen széklettenyésztés!

Mert amúgy ha a fogzástól lenne neki a hasmenése, vagyis jelenleg épp bújna a foga, akkor nem gondolnám, hogy olyan jó lenne a közérzete, mint ahogyan írod.

2015. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Holnap délután rendel a gyermekorvos, és a védőnővel már beszéltünk tegnap este, szóval holnap megyek a beutalóért. Az a helyzet, hogy tegnap áttört a fogacska, de ma is volt kaki minden étkezés után. A rota ellen be van oltva, mi semmit nem kaptunk el tőle. El nem tudom képzelni, mi lehet ez:( Nézegettem neten, de nincs ilyen jellegű teszt itthoni felhasználásra, és hétvégi magán székletvizsgálatot sem találtam. Holnapra már le van szervezve minden, remélem minél hamarabb kiderül mi a baj:( Minden fogacskánál sajnos beszereztünk egy betegséget....Kár, hogy pont most hétvégéig húztuk....holnap székletvizsgálat. Köszönöm!
2015. febr. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!