Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák, ti hogy éltetek meg...

Anyukák, ti hogy éltetek meg az elválást?

Figyelt kérdés
Külföldön elek, és mindig úgy terveztem, hogy a babám mellett fogok lenni, szóval se bölcsi, semmi. Viszont, nagyon úgy fest a dolog, hogy dolgoznom kell, mivel csak részmunkaidős vagyok, heti 3 napot dolgozom, hétköznap pedig pár alkalommal 2-3 órát. Itt a babákat kB 6 hetes koruktól lehet beiratni, és a szülési szabadság is 6 hétre szol, persze nem fizetett... ti képesek lennétek egy ilyen pici babát ott hagyni?
2015. febr. 11. 14:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, a bölcsi kérdéshez akartam irni, a telefonom elallitotta
2015. febr. 11. 14:02
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mondanék le róla, ha akármlyen más megoldás van. Akár haza is költöznék, ha kell. Ez alapozza meg a gyerekem érzelmi életét, semmire nem megyek vele, ha én vagyok a munka hőse, ő meg felnőttként pszichológushoz jár, mert problémái vannak a kötődéssel és sorolhatnám, mert az anyja sehol sem volt, amikor szüksége lett volna rá. Nem ezért vállaltam gyereket.
2015. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Én nem lennék képes. Addig nem is vállaltam volna gyermeket, ameddig ilyen bizonytalan a munka-kérdés, és nem vagyok benne 100 %-ig biztos, hogy mellette maradhatok az első éveiben. Persze, a Te babád is fel fog nőni, meg szeretik hangoztatni, hogy külföldön nem maradhatnak az anyák otthon ennyi ideig, főleg nem fizetésért /gyed, gyes/, de hál'istennek nálunk így van, és ennyi időre a gyermeknek is és az anyának is szüksége van együtt.
2015. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen? Nem, én biztosan nem tudnám ott hagyni egy bölcsiben. Most 7 hónapos a lányom, de most sem tudom még elképzelni, hogy ne én legyek vele. (persze van apával, meg a nagyikkal egy egy napokat, de az más)
2015. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!