Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kékes fekete az egy éves...

Kékes fekete az egy éves kislányom ínye?

Figyelt kérdés

Jönnek a fogai folyamatosan, tegnap belenéztem a szájába és a megdagadt ínye kékes fekete volt, mintha beütötte volna. Utána olvastam és azt találtam hogy előfordul ilyen fogzásnál, vérömleny van az ínye alatt.

A kérdésem az lenne, hogy aki tapasztalt ilyen a gyerekénél annak mikorra jött ki a foga? Nagyon megviseli szegényt, fáj neki nyálzik, a nyáltól piros a pofija, nyűgős.

Az első 6 fog pikk pakk kijött, de 4 hónapja egy sem. Azt mondta a védőnő hogy ez normális, de már nagyon sajnálom. Napok óta alig van étvágya. Reménykedhetek hogy egy két napon belül kijön ez a fog ha már ilyen színű? Dentinoxxal kenem és tegnap már nurofent is kapott. Mivel tudok neki még segíteni?

Köszönöm.


2015. febr. 14. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk ez az állapot max 1napig szokott tartani, minden fog elott ilyen vérömleny alakul ki nála. Amikor végre áttörik a foga akkor picit vérzik neki. Nurofent adhatod nyugodtan alváshoz, hogy legalább tudjon pihenni. Az arcát patikai testapoloval kenem, 2-3szor egy nap, így nem marja ki a nyála. Dentinoxot max 3 szor lehet egy nap használni, mert baromi egészségtelen a lidokain miatt, inkább nurofent vagy panadolt használj. Nekünk legalábbis ezt mondták a patikában és a gyerekorvos is.
2015. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gabi86 ***** válasza:
Van másfajta gél is,nekünk az osa meg a gengigel baby vált be.de van kupp (vibrukol)is rá,chamomilla golyó.ezek mind természetesek,igaz nekünk nem használtak,de egy próbát megér.
2015. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk már hónapok óta készül kibújni az első két fog, én is ezt a kékesfekete ínyt "várom" már, akkor már csak egy-két nap és kint lesz. Az étvágytalanság nálunk is megvan és össze-vissza alszik, pedig nagyon fáradt. Nekünk viszont segített az a homeopátiás kúp, amiben több hatóanyag van (Viburcol). Nyugodtabb lett tőle és rendesen aludt.
2015. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eltűnt a fekete folt de a foga nincs kint. Én ezt nem értem. Most sokkal nyugodtabb, de fofamatosan piszkálja. Aludni szerencsére jól alszik. Hónapok óta ez megy, mindig azthiszem, hogy na na most! De nem akar kibújni. Lehet kipróbálom a kupot, azt Napközben is lehet adni amikor nagyon nyűgös?
2015. febr. 15. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, azt a kúpot napközben is adhatod, én estére adtam csak, mert akkor kellett, de adtam volna nappalra is, ha szükség lett volna rá.

Eltűnt a feketeség és fog sehol? Ez fura... Nekünk még csak egyre fehéredik, duzzad, folyton piszkálja szegény kislányom, de nem nagyon van előrelépés. Pedig minden nap bekukkolok a szájába etetésnél.

2015. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!