Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzik a babám, meddig nem...

Fogzik a babám, meddig nem alszunk?

Figyelt kérdés
6 hós a babám. Már vagy 1 hónapja max. 2 órákat alszik. Gondolom a mozgásfejlődés is benne van a dologban, mert ülve, vagy négykezláb van, mikor már felébred. Visszaaltatni vagy dentinoxxal lehet, vagy cicivel, de előbbi max. negyed óráig hat és megint felkel. Szerintem ráadásul az örlőfogai jönnek, mert szúr az így e fennt és hátul mind két oldalt. Be is van dagadva az ínye. Hogyan tudnek segíteni rajta, vagy meddig tarthat még ez az állapot?
2015. márc. 14. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 14 hós koráig tartott. Addig folyamatosan jöttek neki (16 foga volt kint ekkor). Most másfél éves, még 4 hátravan, de pár hónapja alszunk! :)
2015. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokáig tarhat még, de egy dolog biztos, hiába szúr az ínye hátul 1000%, hogy nem az őrlőfogai jönnek 6 hónaposan. Van már kint foga?

Ki lehet még próbálni a Chamomilla CH 15-öt, az Osanit-ot, és a Viburcol-t (ezek homeós bogyók és kúp).

Mást sajnos nem tudsz tenni csak türelmesen várni, hogy áttörjék a fogak az ínyét, mert legalább onnantól kezve már nem fáj neki.

2015. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A homeos dolgokból is próbálltunk már párat, a viburcol pl. dentinoxxal egész jó (nekünk). A viburcolt lehet huzamosabb ideig adni neki? Nem szokik hozzá? Akkor pedig kitartunk, ha más nem lesz! Nappal úgy is pótol minket mindenért. :)
2015. márc. 14. 12:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és nincs még foga.
2015. márc. 14. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet huzamosabb ideig adni (hiszen csak gyógynövény kivonatok), amikor mi is elkezdtük használni én is alaposan utánajártam. Először a metszőfogak fogak szoktak kijönni (általában az alsók az elsők).
2015. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. márc. 14. 20:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvannak az első fogak! :D kapásból kettő alsó mettsző. Úgy örülök, megint alszik 4, 5, 6 órákat éjjel. Olyan jó! Mostmár tudom legalább, hogy így megy. Csak remélni mertem, hogy így lesz, de tudom, hogy nincs baja csak tényleg a foga jött.
2015. márc. 18. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!