Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van még bármilyen szer/praktik...

Van még bármilyen szer/praktika amit nem próbáltam és tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Kislányom borzasztóan szenved, most jönnek a kisörlői, de már hat hete nem alszik éjjel, és még egyik se bújt ki :(

Van borostyánlánca (nem ér semmit), Viburcol kúp szintén nem hat, a szájába nem enged belenyúlni, úgyhogy semmilyen géllel nem tudom bekenni neki. Nurofen/Panadol szokott hatni, de tegnap éjjel pl. kihányta, mert annyira hisztizett amikor beadtam neki. Rettentő fáradt ő is, mi is, ma éjjel kb. 3,5 órát aludtam, azt is három részletben, a többit végigordította. Ha az apja nyugtatná, tőle is sikítva tolja el magát, úgyhogy apának se tudom átadni az éjszakázást.

Van még bármi, amit tehetnék érte? Vagy csak várjak és nézzem ahogy szenved? :(


2015. máj. 4. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

- lehet kapni gumisörtés babafogkefe szerű rágókát dm-ben is van ilyesmi [link]



ha ezt rágcsálná könnyebben kibújnának a fogacskái


- én babám is félt aikor nyúltam a szájába az ujjamon a géllel, de mihelyst megérezte, hogy finoman dörzsölöm nagyon jól esett neki, hiszen viszket az eész ínyük is ahogy mozognak a fogcsírák ls azonnali hatása van az éjszalát is átaludta vele hang nélkül(Dologel)


- tanácsadó könyvek javaolják textilpelenka jól lehűtött csücskét rágcsálni, ill a hűtőrágókákat is(sokat jelent hogy relatíve hideg, nagy fájdalomcsillapító hatással bír(csak mert nekem volt, hogy törésem volt, csak ruhába csavart jéggel bírtam ki napokon keresztül)

2015. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(szóval csak először tartanak a szájba kenegetős géltől, de rögtön rájönnek hogy ez jó, legaább egyszer próbáld meg norálisan szépen nyugtatva beszélve hozzá addig)
2015. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak a férjem írt ki fogzás idejére Suspensio anaestheticát, de csak egy éves kor fölött alkalmazható, akkor is csak esetenként. Érdeklődj esetleg erről a gyerekorvosodnál, van, aki nem szereti, mások esküsznek rá, nekünk bevált. (Nem írod, mennyi idős, nyilván, ha nincs még egy éves, akkor tárgytalan). Lefekvés előtt kentük be vele, átlagosan 3-5 órát hatott, nyekkenés sem volt. Nálunk brutál volt a fogzás, vérzett is az ínye, és az egész feje bedagadt tőle, de ez használt. Fültisztító pálcával felviszed, és kész. A láncot vedd le róla, ha még rajta lenne értelmetlen és veszélyes. [link]



Ami még bevált: fogorvos ismerős javasolta, hogy emeljük meg az ágy végét, mert a fogzási fájdalom fekvés közben fokozódik. Az is segített picit.

2015. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Majdnem 15 hónapos, gélekkel kb 6 hónapos kora óta próbálkozunk, de még mindig nem enged a szájába nyúlni :( Rágókái vannak, a Mam-os fogkefét nagyon szereti :)

Kipróbálom amiket írtatok, ha bárkinek van még ötlete, írjon, örülök!

2015. máj. 4. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
nézd át nem e be is van gyulladva, akkor nem ártana fogorvos.
2015. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyém cumizik így van hogy arra kenem.Nekünk az Osa-gél(alkoholos) is nagyon bevált.Amit próbálhatsz h kúpot(tanácsolják is h ne mindig egyforma f.csillapítót adjuk9 adsz vagy melegítesz/hűtesz kis textilpelenkát és azt rakod az arcára(ahol jön a fog). Lányom rászokott feküdni néha de volt h el is aludt
2015. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!