Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kislányomnak vérömleny szerű...

Kislányomnak vérömleny szerű gömb van a fogán, lehet kezelni valamivel?

Figyelt kérdés
érdemes esetleg fogolvoshoz vinni,hogy kiszúrja? nagyon zavarja őt.nemsokára két éves lesz.ez e fog hónapok óta dudorodik,a fog kibújt,de van rajta egy piros "réteg" mit lehet tenni?
2015. máj. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

én azt olvastam hogy ez aár jelentheti azt is, hogy elhal a foggyökér, ami veszélyes lehet majd a maradandó fogra, általában fomentést szoktak csinálni


Felnőttekre vonatkozót találtam csak most:


"Góc gyanúja esetén az orvos a beteget különböző szakrendelésekre küldi, ahol góckutatást végeznek: fogászat, fül-orr-gégészet, belgyógyászat, nőgyógyászat, urológia. Amennyiben felmerül a fogászati góc gyanúja, akkor a fogazat és a szájüreg teljes vizsgálata szükséges. Ellenőrzik a fogak vitalitását (él-e a fog vagy sem), a jelenlévő fogszuvasodásokat, vizsgálják az ínyt (speciális szondával ellenőrzik, hogy van-e tasak a fog és az íny között), megtekintik a fogágy épségét, a tömések, a fogművek milyenségét. A szájüreg alapos vizsgálatát követően röntgenvizsgálat is szükséges, mivel a csontban vagy a fogak gyökércsúcsánál lévő elváltozások csak így fedezhetők fel.


Fogmentés

Gócos fog esetében a kezelés során elsősorban a fog megmentésére törekednek, az eltávolítás mellett csak a végső esetben döntenek. Leggyakoribb megoldás a fog gyökérkezelése, de előfordul, hogy a korábban gyökérkezelt fog válik gócossá. Ilyenkor szóba jön a rossz gyökértömés cseréje, vagy a gyökércsúcs eltávolítása."

2015. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi.bár nem hiszem,hogy babáknál túl komoly lehet
2015. máj. 4. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Mit lehet tenni? Hát például el lehet vinni orvoshoz, mert a GyK távdiagnosztika még nem túl fejlett.
2015. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy két éves azért már nem baba. Simán el lehet vinni gyerekfogorvoshoz, hogy megnézze.
2015. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a kedves válaszokat.nyilván elviszem,de mivel ma nem volt a doki,azért kérdeztem,hogy addig lehet-e rajta segiteni.
2015. máj. 4. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
az az egy biztos, piszkálni, felsérteni nem szabad
2015. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!