Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit tegyek, ha nem akar enni...

Mit tegyek, ha nem akar enni a 16 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5-2 hónapja tart ez. Lassan vissza megyünk a csecsemőkorba, amikor még napi 5× evett folyékonyat.

Eddig semmi baja nem volt az ételekkel. Evett üvegeset is, és evett házi kosztból is. Utóbbira eléggé rákattant néha.

Próbáltam csak házit adni neki, de nem kellett. Próbáltam csak üvegeset, de az sem.

Vegyesen is adtam (összekeverve),de szintén nem fogadta el.

Tejpépet bezzeg nyeli, mint a nokedlit.

Emellett, a tejital mehet orrba-szájba.


Most pépesítettem le neki körtét banánnal, de amint egy apró darabot érzékelt benne, már köpte is ki és egyből sírt, cirkuszolt.

Az utóbbi időben, mióta nem hajlandó enni, egyből tiltakozik, amikor már az első kanalat próbáljuk neki oda adni.

Elfordul, rázza a fejét, kezét (amolyan: "Nem-Nem!" mozdulatokkal), tiltakozik.

Kb. 12-16 foga van. Megszámolni lehetetlen, mert sosem hagyta, hogy a szájában "turkáljunk". Még az orvosnak sem.


Most már egy hete azt csináljuk, hogy ha nem hajlandó enni, akkor nem "erőltetjük", hanem akkor ennyi és éhen marad.

Konkrétan szerintem már fogyott is.

Ettől függetlenül a kedve jó, játszik, alszik, kakil rendesen. Folyadékot kap/adunk/ rendesen. Erre nagyon figyelek, hogy ne száradjon ki.


Mit tegyek?


2015. máj. 17. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Csináljátok úgy, ahogy eddig. Meg kell kínálni étkezéskor, ha nem kéri, akkor a következőnél kap megint.

Nyugi, gyerek még nem halt éhen úgy, hogy volt a közelben kaja :)

2015. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!