Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Az ujjra felhúzható fogkeféhez...

Az ujjra felhúzható fogkeféhez szükséges babáknak való fogkrémet vennem?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vettem. Már 8 foga van a 9 hónapos lányomnak, NUK-ot vettem a Rossmann-ban, egy csomagban volt a fogkrém és a ujjra felhúzható fogkefe is. Szerintem fontos a fogkrém is. A nagyobbik lányomnak Gabi fogkrémje van, arra az van írva, hogy 0-6 éves kor között használható.
2015. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudta kiköpni a kislányom a fogkrémet, addig Nenedebtet vettem neki, azt lenyelheti.
2015. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
amennyire én tudom, a fluorid a kulcs: ha ugyanis lenyeli az ember, akkor a szervezetben inkább mérgező hatású, míg amíg a szájban van és érintkezik a fogakkal, akkor erősíti őket. éppen ezért, amíg nem vagyunk biztosak, hogy ki tudja köpni és ki is köpi, addig mi is csak fluoridmentes fogkrémet adunk a lányunknak (meg persze semmi(/alig) direkt édeset: nyalókát, kólát, cukrot stb.) - kár, hogy nem mindenhol lehet kapni..
2015. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igen, a fluorid savas környezetben erős idegméreggé alakul át. Egy fogszakorvos ismerősünk úgy fogalmazott, hogy ő csak akkor támogatná a fluorid használatát, ha lenne rá megoldás, hogy az kizárólag a fogakkal érintkezzen. Még a száj nyálkahártyájával se, nemhogy a gyomorsavval.


Mi a példamutatással nevelés jegyében már a fiunk fogantatása előtt átálltunk egy fluoridmentes fogkrémre - hogy azt lássa majd: a szülei is azt használják, amit ő. ;) Mindig van honnan beszerezni, mert közvetlenül a gyártótól vesszük. :)

2015. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lacalut és Bilka fluor mentes homeos fogkrémeket használunk.


Az eredmény:

most volt fogászati szűrés óvodában, nem találtak problémát.

2015. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!