Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Tojáshéj a fogak kibújásához?

Tojáshéj a fogak kibújásához?

Figyelt kérdés
Lánykám 14 hónapos és még nincs kint egy foga sem. a szomszédom mondta hogy adjak neki finomra õrölt tojáshéjat, 2 naponta egy csipettel, mert hogy a gyerekorvosuk annak idején ezt ajánlotta, meg hogy az tiszta kalcium. ti mit gondoltok errõl? hallottatok már errõl, netalán próbáltátok?
2015. szept. 1. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg mond el még két varázsigét is, azt elfelejtette hozzá tenni.


Ha rendesen van táplálva a gyerek kálcium hiány nem állhat fent, ha még is, akkor nem a fogak kibújásánál fog érzödni.

Ha aggódsz érte, akkor fogorvoshoz vigyed.

2015. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó,inkább hypos ecet,napi 2X kenegetve!
2015. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Második, ne írjál ilyeneket, a végén megcsinálja.


Véletlenül se. Eleve gondolj bele, honnan jön ki a tojás, mi van annak a héján. Tyúxart adnál a gyerekednek?


Inkább vidd el gyerekorvoshoz meg fogorvoshoz.

2015. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

természetesen előtte lemosnám és forráznám, nem vagyok hülye, és nem kenem be hipóval a gyerekem ínyét, és nem tervezem röntgennek kitenni, ezért nem vittem még el a gyerekorvoshoz, mivel a fogcsírák látszanak, tehát előbb utóbb lesz foga.


azért annyira ne lepődjetek meg a kérdésen, jó ha tudjátok, hogy van egy kalcium ampulla, a gyógyszertárban, darabja 3000 ft, csontritkulásosok szedik. aki feltalálta, gyakorlatilag a tészta gyárból származó tojás héj hulladékot dolgozta fel, és abból készítette. szóval annyira azért nem lehet nagy baromság.

2015. szept. 1. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha röntgenre nem viszed,de szerinted nincs baj,akkor miért írtad ki a kérdést?

Nem adnék neki,szerintem felesleges,de én 1-2 hónapon belül el vinném röntgenre,még senki se halt bele,és legalább meg nyugodsz.

2015. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem, engem nem zavar egyáltalán, hogy későn jön a foga, tudom hogy van olyan baba akinek csak 1,5 évesen jönnek ki. csupán a szomszédom ezt mondta mint tippet, főként azért, mert hogy az elhúzódó fog áttörést lerövidíti állítólag...nem siettetni akarom, nekem jó így is, csak gondoltam, ebből baj nem lehet....de ezért kérdeztem...nyilván elfogom vinni röntgenre is ha úgy érzem, hogy már aggaszt a dolog.
2015. szept. 2. 11:16
 7/13 anonim ***** válasza:
a tojáshéjjal is terjed a szalmonella! oké lemosod,de akkor is
2015. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ha leforrázod nem terjed. a forrázás elöli.
2015. szept. 2. 13:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Jah, a röntgen meg a nyugati orvoslás az káros, de a tojáshéjról komolyan elgondolkodsz? Ügyes.
2015. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha 14 hónapos,fog nélkül amúgyis kell egy röntgen nem? a kalcium hiányt meg meg kéne nézni,és nem tojáshéjat,hanem más pótlást találni. mit eszik? tejet,vagy tápszert evett? ha tápszert,milyet? mennyi a napi tejterméke?
2015. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!