Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Tudnátok etetési tanácsokat...

Tudnátok etetési tanácsokat mondani fogzás idejére?

Figyelt kérdés
tudnátok etetési tanácsokat mondani fogzás idejére? 10 hós a babám, egész napunk sikítva ordítás, nem eszik semmit, bármit adok, mindenből pontosan 3 falat a maximum. Kap panadolt és viburcolt. Cumisüvegből is kb. 3 kortyot fogad el bármit teszek bele. Szoptatok még, de már nagyon megterhelő a szervezetemnek, mert szinte csak azt fogadja el...nagyon kimerült vagyok tőle és ideges, amiért nem eszik, mert látom, hogy éhes és minden napunk pokol lassan.

2015. szept. 2. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem azt eszi ami puha. nem hajlandó rágni,őméltóságának 6 féle kaját is kínálhatok ilyenkor nem rág :-) amiket tudok ajánlani:

milumil 7 gabonás pép 8ezt 2 perc alatt betolja aznap is mikor áttörik a foga)

kukorica kása: 50g kukorica dara,3dl vízben megfőzve kb 20perc míg sűrű,tejbegríz állagú nem lesz,hozzá gyümölcs turmix keverve

zab kása: 1dl rizstej, 1dl víz,25g zabpehely,egy csipet só 10-15 perc főzés míg jó sűrű nem lesz, szintén gyümölcs turmix hozzáadva. ez meg olyan tejberizs állagú lesz

emellett hűtőbe mindig legyen hütőrágóka,fogínygél

nekem 1 hónapja fogzik,kijött 2,erre még kettő :-(

2015. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

13 hónapos gyerekem van, 10 foggal és jelenleg érkezik a 11-12. fog. Bár többnyire már azt eszi, amit mi, ilyenkor nálunk is nehezebben fogadja el a darabos kaját. Jobban csúszik a hideg gyümölcs (azt is turmixolom ilyenkor, kivéve a banánt, mert az jó puha), sokszor natúr joghurttal keverve, tejpép, gabonapép, zabkása, kevés leves, emellett a kiflit/kenyeret még elmajszolja.

Nekünk Dentinox fogíny gél van itthon, de azt csak napi 3 alkalommal javasolják és rövid ideig hatásos, a rágóka nem érdekli, éjszakai szenvedés és sírás alkalmával pedig - ha már tényleg nagyon nehéz a helyzet - Nurofent kap.

Szedsz valamilyen vitamint vagy magnéziumot? Szerintem nem ártana, ugyanis ezt nagyjából csak átvészelni lehet.

2015. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy átvészelni lehet, de kiakadok, mikor az egész napunk egy merő kínszenvedés, mert az én dolgom sem halad, ha szenved :(

A magnézium, vitamin jó ötlet, mindig elfelejtem, hogy létezik! Rágóka nálunk sem érdekes, a pépeket kiköpi, a kenyér a nyerő ebéd helyett is, kb. 3 falat. A hideg gyümölcsöt még nem próbáltam, végülis nyár van. Tegnap pl. a panadol fecskendőjéből fogadta el a bébiételt :)

2015. szept. 3. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!