Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti mit csináltok a 2 óránként...

Ti mit csináltok a 2 óránként ébredő fogzó babával?

Figyelt kérdés
Én elkezdtem megetetni minden alkalommal, így legalább alszik egy kicsit. De gondolom ez nem jó módszer.
2015. nov. 24. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Tápszerrel nyilván nem jó etetni ilyen sokszor, de ha anyatejes a pici, nyugodtan mellre teheted. Nem fogja túlenni magát, de megnyugtatja a szopás, sőt, némi fájdalomcsillapító hatása is van egyes tanulmányok szerint. De ha nem kizárólag mellen nyugszik meg, akkor meg lehet próbálni azért elég sok mindent, homeopátiás fájdalomcsillapító golyócskákat kiskanál vízben oldva, fogzáskönnyítő géleket, ringatást, stb.


nem teljesne egyértelmű a kérdésedből, hogy mire keresel megoldást: a kétóránkénti ébredésre, vagy a fgzás miatti fájdalomra, mert nem teljesen mindegy:)

2015. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ciciztetni szoktam.
2015. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

hát nyilván mindkettőre. de ahogy hallom a fájdalmat nem igazán lehet csillapítani.

anyatejes amúgy.

és nem tudom, hát pl attól tartok hogy emiatt nagyon hozzászokik ezekhez az éjjeli szeánszokhoz.

de ezaz, hogy ha pl igaz hogy fájdalomcsillapító akkor gondolom hadd egyen. csak nem fog egy évig vagy ki tudja meddig jönnek a fogai 2 óránként kelteni? (4,5

hónapos)

2015. nov. 24. 09:26
 4/20 anonim ***** válasza:
Dentinox
2015. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nos, lehet, hogy mindaddig kétóránként fog ébreszteni, amíg éjjel szopik, ez elég gyakori, de természetesen az ellenkezője is. Az viszont már rajtad múlik, hogy ezen a téren mit szeretnél, hol húzod meg a határt. Megteheted, hogy ha fájdalmai vannak, akár fogzás, akár betegség miatt, ha lázas, akkor engedsz kicsit, és olyan gyakran teszed mellre, ahányszor csak igényli, más esetekben viszont cumit adsz, vagy rongyit, egyebet, vagy csak felveszed ciciztetés nélkül és ringatod. A babák szerintem nagyon okosak, minél inkább megismerik, milyen jó anya ölében (cicijén) lenni, annál nehezebben mondanak le róla, és ez a világon a legtermészetesebb dolog. Azzal sincs semmi , de semmi gond, ha két éves koráig kétóránként cicire kerül éjjel, ha együtt alszotok, fel sem ébredsz rá igazán. De ez csak akkor működik, ha tényleg semmi kifogásod ellene, és az sem befolyásol, hogy a környezet mit szól hozzá.
2015. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát nekünk az együttalvás nem megy, az első hetekben kipróbáltuk. Szóval ezt kilőném.

Az a baj hogy eleve közel sem aludta át az éjszakát, 2x minimum kelt éjjel amit egészen jól bírtam, de ettől a 2 óránkénti keléstől már egy éjszaka után teljesen kikészülök... szóval valamit ki kéne találni.

Holnap megyünk orvoshoz, majd megkérdezem hogy mit ajánlanak.

2015. nov. 24. 11:06
 7/20 A kérdező kommentje:
Olyan jó lenne tudni hogy mondjuk csak egy hétig kell 2 óránként szoptatni és akkor minden további nélkül. De tudom hogy nem bírnám hónapokon át.
2015. nov. 24. 11:07
 8/20 A kérdező kommentje:
hozzáfűzném hogy eddig csodaszépen el tudott aludni nappal is magától. csak betettük az ágyba és zsupsz... de most már hulla fáradt és teljesen hiába tesszük le. meg kell szoptatnom előtte és csak utána tehetem be az ágyba. (így nappal is kb 2 óránként etetem...) ez is a fogzás miatt van igaz?
2015. nov. 24. 11:32
 9/20 A kérdező kommentje:
(eddig 4 óránként evett..)
2015. nov. 24. 11:32
 10/20 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem mikor nem fogzkk akkor is 2 óránként eszik éjjel. Megszoptatnám minden alkalommal.
2015. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!