Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet használni gyermekfogkrémet, és milyet érdemes?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nenedent.

Szerintem kb 1-1,5 éves kortól érdemes elkezdeni használni.

2015. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor már több foga van és eszik normális kajákat, szerintem onnantól érdemes már.

Nenedent van nekünk is, meg vettünk egy homeósat a DM-ben, az 2 éves kortól van, abban sincs semmi ami káros.

2015. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szerintem nem feltétlenül korhoz köthető: nagylányunk 22 hónapos és szívesen eljátszik a fogkefével (belemeríti a vízbe és leszopogatja a fogkrémet róla), amíg mi fogat mosunk. ma én mostam meg a fogát ezután: mondogattam, hogy föl-le-föl-le (játékosan) és dörzsölgettem picit. a lényeg, hogy hozzászokjon, hogy rendszeresen törődjön a fogával.


fogkrémről én a (bármilyen) fluorid-menteset javaslom, mert, amennyire tudom, a fluorid a fogaknak használ, de ha az ember lenyeli, akkor többet árt vele (méreg), mint amennyit a szájüregben használna - tehát miután megtanulja kiköpni, utána mehet fluoridos is.

2015. dec. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)kisfiam 16 hónapos és nagyon szereti mosni a fogát,a a rendszer már kialakult,mindössze a fogkrém maradt el,mivel a dr. nő azt tanácsolta,legelőbb másfél éves korában kezdjem el a fogkrém használatát,vagy ha már ki tudja köpni.De ezek szerint már fluoridmentessel elkezdhetem:)ennek örülök.És akkor nem baj,ha a fluoridmenteset lenyeli?!
2015. dec. 6. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyerekfogkrémet lenyelheti. De jó izüt válassz! Azon sok múlik
2015. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! vannak olyan fogrémek amik 0-6 éves korig használható (v tovább) le is nyelheti! De amikor kijönnek a fogacskái már lehet tisztogatni biztos szereti a pukit a tiéd is, mint átlagban sok baba. az rendesen tesz rá lepedéket. ilyenkor én amikor fürdött a kicsim (első fogacskák) a textilpelust bevizeztem és áttörölgettem óvatosan a fogát és a száját belül! Nem hülyeség, a régiek is így tettek. amit ajánlok fogkrém, az a Vadenekum és a Gabi. jó babázást! :)
2015. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz:)köszönöm szépen a segítséget:)
2015. dec. 12. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Védőnőkent tanulok így tanultulk

4-6 fog ujjra húzható fogkefe 6-8 hó

6-12 fog buzogányos fogkefe napi 1-2x én is tisztítsam vele a fogait 8-18 hó

12-16 fog szilikonos fogkefe már a le-fel mozdulatot is tanítsam 1,5-2 év

16-20 fog gyerek fogkefe ekkortól adunk egyerek fogkrémet is 2-2,5 év

2015. dec. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!