Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás vagy vigyem orvoshoz?

Fogzás vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Az ínye meg van dagadva és folyik a nyála egy ideje, amennyire tudom sok hónappal is lehet ez fogzás előtt. Viszont pár hete különösen nyűgös lett, ma délelőtt fájdalmasan sírt többször rövid ideig de a figyelme elterelhető. Éjszakát átaludta hetekig, vagy 2-3 napja 5-6 alkalommal felkel sírva, de a cumija általában megnyugtatja és visszaalszik. A nappali altatás rémálom. Kentem rá ma 2x dentinoxot de most nem tudom, hogy utána vagy 10-15 percig csak a figyelmét tereltem-e el vagy tényleg hatott legalább addig, első alkalommal pont alvás előtt kapta és nagyon könnyen el is aludt de néha azért van ilyen is egyébként is. A kezét gyakran rágja, a hűtött rágókát intenzíven rágja. De utána sír. Az adagját nagyjából megeszi (mostanság keveset hagy belőle) de egy pár napja gyakran olyan érzésem van, hogy szórakozik az üveggel. Ahogy etetem az ujjaimat fogja, kiveszi, beteszi, eszik pár kortyot és előről. Máskor undor kifejezést vág és büfi közben rájön, hogy mégis éhes még pedig 3-3,5 óránként eszik, amikor kéri. Láza, hőemelkedése, hasmenése nincs. Kakiban nincs változás. Bár tegnap 2x is volt, az átlag inkább napi 1 de nem az első eset a 2 sem.

Próbáltam lefotózni az ínyét de nem tudom, én is csak egy pillanatra tudom megnézni.

Vigyem orvoshoz vagy lehet fogzás?


2016. jan. 17. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
AZ írásodból nem derült ki hogy mért is akarnád orvoshoz vinni a gyereket, hiszen kb semmi baja. Csak azért mert néha nyűgös meg dagadt az ínye még nem kell orvoshoz rohangálni.
2016. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel fájdalmasan sírt ma is többször.. Ki tudja mi baja. Én már arra is gondoltam, nehogy a füle fájjon vagy ki tudja mi. A durva húgyúti fertőzésének sem volt a fájdalmas síráson semmi tünete, se láz, se étvágytalanság, se semmi. A vizelet eredmény: zsúfolva gennyel. Szóval én ebben a két dologban sem tudom már bízni (láz, étvágy)
2016. jan. 17. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább fogzás. És eltart még egy darabig.

Ha nem jelentkeznek nála légúti megbetegedés tünetei, nem lázasodik be, addig nem kell vele orvoshoz rohanni. Csak annyit érnél el vele, hogy esetleg ülsz a váróterembe a többi beteg gyerekkel együtt és összeszed valamit és akkor mivel fogzik, legyengülhet az immunrendszere, így még tök könnyen be is nyel valamilyen fertőzést és akkor tényleg beteg lesz. 5 és fél hónaposan bújt ki a kisfiunk első foga, 2 éves kora előtt jött ki az összes, jó az utolsó 4 foga nem fájt neki, de ha azt nézem, akkor egy jó évig ugyanezt éltük át, mint most ti, amikor meg egyszerre több is bújt ki neki, na az még ettől is rosszabb volt.:(

A fülgyulladást meg észreveszed, ugyanis akkor tépi a fülét és az általában magas lázzal jár.

2016. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meg húgyúti dologra gyanakszol, akkor meg veszel pisizacsit, és küldesz be egy rokonoddal pisit az orvoshoz és megnézik. Ahhoz nem kell bevinni a gyereket.
2016. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Húgyúti fertőzésre gyanakodtam igen de kb 2 hete elszaladtam egy tenyésztés beutalóért aggodalmamban, az nem volt vészes. Akkor egyébként még nem rágta az öklét és nem is sírt fájdalmasan egyáltalán. Azt mondta egyébként szemmel látható mennyire tiszta vagy zavart a vizelet ha össze van gyűjtve, nincs is vele gond csak azóta valahogy ha ilyen nyűgös mindig az eszembejut, hogy akkor annak mi lett a vége.

Igazatok van, az orvos többet árthat így, vagyis a rendelőben a betegek.

2016. jan. 17. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!