Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája több hétig szenvedett az első fog előtt?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete nyűgös, rág mindent, vörös az ínye bár amennyire tudom ezek nem feltétlen jelentenek fogzást és gyakran bizonytalankodom mi van vele, nem beteg mert orvoshoz is vittem mert étvágya sincs.

Tegnap nyálkás széklete volt és éjszaka egy párszor ordítva kelt fel. Újra felmerült bennem, hogy talán fogzik. Nem táplálom még hozzá mert megpróbáltam de ahogy elkezdte ezt a nyűgösködést abba is hagytam, azt hittem az a baja. Egyébként Dentinox-al bekentem éjszaka az ínyét és azonnal visszaaludt. Nem tudom megnézni neki, nem hagyja, pár napja láttam utoljára, mintha még jobban duzzadt lenne.

Az előző hetekben azért ennyire vészes nem volt. Nagyon korán kelt nappal nyűgös volt de azért cumival megnyugtatható volt legalább éjszaka.

Viszont mindenhol azt olvasom, hogy csak egy pár nap a fogzás nem több hét a másik pedig az, hogy hétvégén lesz 5 hónapos, nem a típikus fogzó kor.

Lehet ez fogzás, volt akinek több hét nyűgösködéssel járt?


2016. febr. 23. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam hat hetes kora óta nyáladzott, amint meg tudta fogni a tárgyakat, már tömte is a szájába és rágta azokat (kivéve persze a rágókát). Aki látta az ínyét, azt mondta, hogy mindjárt kinn lesz a foga, annyira be van duzzadva az ínye. Végül hat és fél hónaposan bújt ki az első, de előtte egy-két nappal belilult az ínye, véraláfutásos volt, majd mikor áttört a fog, akkor kifakadt és vérzett.


Persze minden nyűgösséget, rossz éjszakát stb. a fogakra fogtunk (és fogunk azóta is), de hogy valóban amiatt van-e, az rejtély.


Pont tegnap írtam a gyerek fogairól egy blogbejegyzést:

[link]

2016. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amikor ő a szájába tudta dugni a tárgyakat még nem rágta őket, valamivel később kezdte, úgy 3,5 hónapos kora körül. Az ínye valamivel hamarabb duzzadt lett.

De tegnap a nyálkás széklet, most melegnek éreztem a homlokát 37,1 levonva.. az utóbbi pár nap siralmas. Bele tudtam nézni a szájába és nincs még fehér csík, lilulás sem, de most nagyon rág mindent, a kezemre is egyből ráhajt.

Kb 2 hete a rágókát csak nyalta ezért akkor el is vetettem a fogzást. Most újra fogok adni neki.

Holnap tanácsadásra megyünk védőnő azt mondta megmérné a súlyát, a székletet is és a 37,1-et is megemlítem az orvosnak bár nemrég vizsgálta, de úgyis el kell menni..

2016. febr. 23. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányomnak is nagyon nehezen jönnek ki a fogai! Lassan 14 hónapos és még csak 5 foga van! Nálunk hasmenéssel és egy hétig tartó hőemelkedéssel társul de van mikor csak orrfolyás van!

Az első két foga között 3 hét telt el pedig a nagy könyv szerint csak egy két napnak kellene! Kitartás messze van még a vége!

2016. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ!

Remélem a héten kijön a foga és hogy tényleg az a baja.

2016. febr. 23. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de igen, lehet. Nálunk 5 hónapos korában kezdődött a nem alvás, nyűgösség, 8 hónaposan jött ki az első 2 foga. Aztán 1-2 hét szünet és folytatódott a nem alvás, 10 hónaposan jött ki a következő kettő. Ekkor nem volt hőemelkedés és semmi más tünet, csak az éjszakai felsírások és a rossz alvás. Aztán megint 1-2 hét szünet és jött a következő 4 fog 12 hónapos korában. Na ekkor volt pici hőemelkedés, 37,8 volt a legtöbb és kevesebbet is evett, 3 hét alatt bújt ki neki a 4 foga. Most megint szünet van, de lélekben már készülök a következő fogak érkezésére. Most 14 hónapos és 8 foga van. Megszenvedte szegénykém, főleg az alvás terén.
2016. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Hát várunk. Tegnap vittük havi mérésre említettem a hőemelkedést megvizsgálta doktornő azt mondta a foga jön, nem lát betegségre utaló jelet és az egyik foga előtt nagyon ki van fehéredve az ínye. De jövő héten vigyem vissza ha mégse, azt mondta vizelet kell.

2016. febr. 25. 06:53
 7/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom ha valaki idetéved, nem tudom ezekből a hetekből mi írható a fogzás számlájára de 3. napja borzasztó a helyzet most éjszaka 12x kelt és már van fehér csík az ínyén.

De szerintem ezekben a hetekben bőven volt mozgásfejlődés is mert volt mikor arra ébredt, hogy megfordult.

2016. márc. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!