Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 8 hónapos és csikorgatja a...

8 hónapos és csikorgatja a fogait. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 hónapos a kislányom és van 6 foga,kettő alul + 4 felül. Ma azt vettem észre, hogy állandóan csikorgatja őket.Mostanra már annyira, hogy zavar, egyszerűen ráz tőle a hideg! Nem tudom miért csinálhatja, talán az "újdonság varázsa";csak játszik velük...mindenesetre nem szeretném,ha erre rászokna. Rágóka meg ilyenek nem segítenek,mert inkább csikorgatja a fogait. Attól tartok,hogy kárt okoz a fogaiban ezzel,meg hallgatni sem túl jó. A kanalat is tartja a fogai között etetésnél,alig bírom kihúzni a szájából és a poharat is rágja "ivás" közben.

Van valakinek ötlete,hogyan tereljem el a figyelmét a fogairól? Más baba is előszeretettel csinálja?Nem lesz baja a fogacskáknak???

Köszi a hozzászólásokat!



2016. márc. 22. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert az én 9 hónaposom is pontosan ezt csinálja. Bár ő egyik héten csinálja, másik héten nem, szóval nem mindig.
2016. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

No hogy mivel tereld el a figyelmét jó kérdés, erre én is várom a válaszokat :) ugyanis a lányom kb ezt 11 hósan kezdte és a mai napig csinálja. 15hós. Nem minden nap de mikor elkezdi egész nap ez megy. Ugyan úgy harap mindent sőt a kiságyat is és a butor ajtón konkrétan reszeli a fogát.. :D

Amúgy sztem normális de hogy hogyan kéne leszoktatni..... Passz...

2016. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom és fiam is csinálta. A kanálra harapást is.

Abbahagyták maguktól, mivel hiába mondtam h nem szabad, meg próbáltam a figyelmüket is elterelni, nem igazán használt.

2016. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csináltam, többször is volt egy-egy ilyen időszaka. Felfedezte, hogy vannak fogai, és azzal ilyen hangot tud kiadni. A legjobb megoldás, legalábbis nálunk ez jött be, ha nem csinálsz semmit, bármennyire is nehéz. Óvatosan megpróbálhatod elterelni a figyelmét, de ha rászólsz, vagy másképp reagálsz rá, akkor csak azt látja, hogy ezzel hatást vált ki nálad, és annál jobban csinálja.
2016. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alvászavarok egyike.

Javaslom az aludj jol gyermekem c pdf-et a végefelé ír ezekről

2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy alvászavara lenne,mert már 4 hónapos korától átalussza az éjszakát és napközben is rendesen alszik. Szerintem valami más lehet. Tetszik neki a hang vagy valami. De azért remélem abba fogja hagyni,mert még hallgatni is rossz! :)
2016. márc. 22. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajj, a fiam is csinálta kb. annyi idős korában mint a lányod. Most 21 hónapos, és régóta abbahagyta. Nem csináltam semmit amikor csikorgatott, reméltem, hogy megunja. Így is lett. Szerintem is csak újdonság nekik, hogy tudnak ilyent. A fogainak semmi baja.
2016. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem ő is hamar abba fogja hagyni. Mondjuk az biztató, hogy a Tiédnek nem lett baj a fogacskáival. Ettől félek igazán,hogy elkopik neki vagy valami. De csak nem. :)

2016. márc. 23. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!