Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Letört metszőfog pótlása...

Letört metszőfog pótlása lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1,5éves kislányom tegnap elesett,és sajnos letört egy kis darab a metszőfogából. Visszük dokihoz,ahogy tudjuk,de addog is tájékozódni szeretnék. Lehet pótolni a hiányzó részt? Szinte mindenhol azt olvastam,hogy a tejfoggal nem igazán foglalkoznak ilyen szempontból...
2016. máj. 5. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom én is hogy tejfoggal nem is kell foglalkozni.Úgy is kifog esni rövidesen. Persze elviheted orvoshoz , hátha ő mást mond.
2016. máj. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem foglalkoznak vele, ha közel van a fogvaltas. Másfél éves a gyerek, 5-6 éves korban kezdődik a fogvaltas, így -ha jo szakemberhez viszed - valamit kezdeni fod vele. Kérdés, hogy mekkora darab hiányzik, mit lát jobbnak, pótolni, vagy csak csiszolni
2016. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Snorri ***** válasza:
Az én kisfiam is 1,5 volt, amikor ugyanígy járt. Elvittük szakemberhez, nagyon jó fogorvoshoz, de igazából csak azért, hogy nézzen rá, biztos, ami biztos. Ha nem úgy tört le, hogy sérülést okozzon később magának vele, vagy nem roncsolódott komolyan valami, akkor nem fognak vele foglalkozni. Gondolj bele, hogy egy ekkora gyerek még nem működik együtt, tehát nyilván el kell altatni. Egy fogpótlás az ő esetükben csak esztétikai jelentőségű akkor, ha csak egy darab tört le belőle. Nincs az az orvos, aki ezért aláveti ennek a gyereket. Amúgy nekünk azóta lassan egy év telt el, semmi gondot nem okoz, szép a fogsora is, még el sem színeződött neki.
2016. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy élmény ilyen korú gyerekkel fogorvoshoz járni, nagyon türelmes fogorvos se fogja vállalni, hogy felépítse, ha csak nem muszáj.
2016. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!