Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól be lehet rekedve?

Fogzástól be lehet rekedve?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos,az utóbbi napokban nyűgös,éjszaka felsír stb..fogzásra utaló jelek megvannak. Nem is kicsit. Ma Estére berekedt. Láza nincs. Lehet ez is fogzástól?
2016. máj. 5. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

az én lányom immunrendszere rendszeresen legyengül a fogzástól. ilyenkor fogékonyabb a náthára, a lázra, de most pl csak egy kis orrfolyás volt, és pl rekedtség.

szóval szerintem igen, lehet a fogzástól

2016. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyeljetek ejjel, krupp elojele is lehet!
2016. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most a hörghurut jele volt pedig ekkor még más betegségre utaló jel nem volt. Éjjel már sokszor kelt, másnap köhögött.
2016. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Krupp-ot jelzett nálunk is a rekedtség (egyébként az én gyerekem is fogzott akkor).
2016. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha van otthon calcimusc, fél ampullát adhatsz neki, fenistil csepp(gyerek!) 8 csepp. Holnap pedig doki.

Fogzáskor volt nálunk is, de legyengült immunrendszer miatt kapott el vmit. Gyerekorvos krupp veszélyre figyelmeztetett minket is rekedtség miatt.

Nézz utánna mik a teendők ilyen esetben. (Takaróba csavarod és kiviszed a hideg levegőre ha fullad. A lakásban pedig legyen hideg 19-20 fok. Ha kell egy picit inkább nyisd ki az ablakot)

Nem ilyesztgetni akarlak, de rekedtségnél ez volt az első, ami az orvos elmondott.

Jobbulást

2016. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Már 2 órája alszik nyugodtan. A krupp az nem köhögéssel jár? Mert nem köhög,csak mikor gagyarászik (höáö stb.),akkor hallatszik,hogy berekedt. Meg a mai nap sokat is sírt,ha örült,akkor meg sikítozik,erre is gondoltam még,hátha attól..de figyelni fogom most méginkább...
2016. máj. 5. 23:15
 7/14 anonim ***** válasza:

A krupp hirtelen jövő görcsös köhögőroham. Ugató jellege van, sípolhat is.

Ha ilyet tapasztaltok, azonnal mentő vagy kórház, mert még nagyon kicsi és könnyen elzáródhat a garat a duzzanattól.

Illetve első teendő kirohanni vele a hideg levegőre, közben nyugtatni. A belélegzett hideg levegő némileg csökkenti a duzzanatot, de az orvosi segítség nem kikerülhető.

2016. máj. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként a krupp általában valamilyen légúti vírus szövődménye. Tehát egy egyszerű nátha is kiválthat kruppot.

Hányás is kísérheti a levegőért küzdés miatti erőlködéstől.

2016. máj. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagytok? Mit mondott az orvos?

2016. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szia! Az orvos szabin van. A védőnőnk benézett hozzánk,de mivel sem hőemelkedése nincs,sem köhögés,így annyit mondott,hogy a calcimuscot adhatom (van itthon), meg Oscilloccoccinumot is. (homeopátiás). Esetleg kamillatea. Ha nagyon nagyon nyűgös,és enni sem eszik,akkor germicid kúpot. De mivel azért evett jócskán ma,azt nem adtam. Ha egyéb tünet lesz,akkor a 7végén a legközelebb a kórház van. Sajnos másik orvos azon kívül nincs.. De sztem,ha komolyabb baj lenne,már láza is lenne..így remélem nem lesz semmi..csak a rekedtség..
2016. máj. 6. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!