Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Milyen gelt vegyek a babamnak?...

Milyen gelt vegyek a babamnak? Mikor tor ki a foga?

Figyelt kérdés
Meg csak par napja mult 4 honapos. Kb 2,5 honapos kora ota nyalzik,kb egy hete tocsog a nyaltol ,tomi a szajaba a kezet,rag,nyugos,sir!Csak a kezembe van el,de olyankor is neha-neha fajdalmasan felsir... :( es ordit egy darabig! Ma reggel 37,8at mertem le vittem a gyorvoshoz,megvizsgalta nem beteg! Hala istennek! Meddig fog ez az allapot tartani?! Lazcsilapito kupodt adtam a lazra.. Meg etvagytalan is (anyatejes) igy adok neki plussz almalet is.. Milyen gelt ajanlotok? 4 honaposan kijonne a foga?
2016. máj. 20. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2 éves koráig kisebb-nagyobb megszakításokkal.Több fajta gél is van amit ki lehet próbálni.Dentinox,Osagél,Dologél.Valamint még a Virbucol kúpot javasolják.De mindenkinek más válik be.Ki kell próbálni.Nekünk a kúp nem ért semmit.A Dentinox és a Dologél jó volt.Ha nagyon vészes a helyzet,vagy már láza us van,akkor Algoflex Babyt adok.
2016. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Szia! En ugy hallottam, hogy a gel csak ideig-oraig hasznal, viszont a napokban talaltam egy olyan kiegeszitot, ami elvileg segiti a babakat, amikor jon a foguk. Amber nyaklanc, bokalanc es karkoto. En gyanakodtam, de facebookon csak dicsero hozzaszolasok voltak, hogy mennyire hasznal. Tobb internetes forumon is olvasgattam, es mind csak dicsertek, hogy teljesen megszunteti a fogzas fajdalmait.

En ma rendeltem egyet, 1-3 munkanap a kiirt megerkezesi ideje, ha szeretned par nap mulva leirom, hogy mit tapasztaltam, ha gondolod te is nezz utana b

2016. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az amber nyaklánc nagyon jó, főleg, ha az a célod, hogy megfulladjon a gyereked. Akkor egyenesen kiváló választás.


Amúgy a Dentinox vált be nekünk. Nálunk általában az az egy éjszaka ultragáz, amikor áttör a fog, olyankor adok neki Panadolt.

2016. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek a borostyán nyakláncban.Ráadásul elég veszélyes us ilyen piciknél.
2016. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

37,8 nem láz, hanem hőemelkedés, erre azért, mert ennyi a hőemelkedése ne adj gyógyszert. Éjszakára, tehát esti elalvás előtt érdemes adni neki valamilyen fájdalomcsillapító hatással is bíró szert. Én a nurofent ajánlanám rá, annak van gyulladáscsökkentő hatása is és más a lázcsillapítási hatása is, mint a panadolnak (a panadol hőmérséklettől függetlenül csökkenti a testhőt, a nurofen pedig csak akkor, ha valóban lázas).


A kenegető szerek jó része legfeljebb pillanatnyi könnyebbséget hoz a gyereknek, másik része pedig vényköteles (nem véletlenül).


Mi három gyerekkel küzdöttük végig a fogzásokat, mi is próbálkoztunk mindennel, de igazából csak át kell vészelni ezeket a napokat, illetve alvás előtt érdemes adni varázsszert, hogy legalább éjjel tudjon mindenki (baba és anya is) aludni.

2016. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Meg egy Amber termek sem okozott halalesetet, legalabb valami statisztikanak utanaolvashatnal, mielott suletlensegeket beszelsz. egyebkent direkt ezert van karkoto es bokalanc is, hogy ejszakara azt tedd a babadra. Egyebkent ahhoz mar nagyon zavarodottnak kell lenni, hogy valaki nyaklanccal fektesse le a babajat aludni vagy felugyelet nelkul hagyni
2016. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Köztudott hogy veszélyes.Már tiltottak is be.
2016. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minden lehet veszelyes, ha nem esszel es felelosseggel hasznalja az ember.
2016. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Most elaludt.. Aluszekony is,de csak rajtam tud aludni! Ha le rakom elkezdt nyuglodni szegeny.. Nyaklancot en se merek a nyakaba rakni..fulladas veszely miatt.. Igyis ejjel is bapkozbe is tobbszor megnezem megtapintom a mellkasat.. Megnyugtat ahogy erzem,hogy veszi a leegot... Paras anyuka vagyok.. :) innentol szamutva,hogy nagyon megjelentek a fogzas tunetei kb mennyi ido mig attori? Az inye nem piros! Alul az elso ket fog kozul valamelyik fog kibujni.. Valoszinu jobb oldalt ott egy pici dudort erzek, es ki van repedve...vagy hogy mondjam../irjam.. Csik-repedes van fog helyen..
2016. máj. 20. 16:53
 10/14 A kérdező kommentje:
Germicin kupot adtam neki! Megilyedtem! A gyorvos mondta h este 37,5 adhatok neki... Nyilvan nem akarom gyogyszerezni...
2016. máj. 20. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!