Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortól mossam fogkefével a...

Mikortól mossam fogkefével a kisfiam fogait?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 hónapos a kisfiam és 6 foga van kint. Ezeket általában textilpelenkával szoktam neki dörzsölgetni. Na de mikortól szoktassam a fogkeféhez? Így is sokszor nehezen engedi tisztítani...jelenleg el sem tudom képzelni a fogkefével való mosást hogy fogja bírni... :) Ti mikortól szoktattátok a fogkeféhez és magához a fogmosás rutinjához?

2016. jún. 17. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

5 hónaposan bújtak az első fogak, 6 hónapos korától pedig fogkefét és fogkrémet használok.

14 hónaposan már maga is ügyeskedett a fogkefével, szóval már rég el kellett volna kezdeni...

2016. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Az en fiamnak 9 honaposan bujt ki az elso ket foga, azota mosom fogkefevel fogkremmel.Most 3 eves, ugyesen mossa egyedul is.
2016. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Snorri ***** válasza:
Mi először gumis fogkefét használtunk. Ahhoz nem kell fogkrém. Masszírozza az ínyét, szerintem kezdj olyannal. Azt hiszem chicco.
2016. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első fogacsakától fogkefével és fogkrémmel mossuk neki. Ő 14 hónaposan már bőven abban a korban volt, hogy ő maga akarta csinálni. Hagytam is neki, majd miután már eleget rágcsálta a fogkefét, átvettem és én is megmostam. Most is így csináljuk, de 24 hónapos kora óta elektromos fogkeféje van.
2016. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát hogy "már rég el kellett volna kezdeni" ez így ebben a formában nem igaz...

A legtöbb helyen azt lehet olvasni, hogy az első fogacskákat elég gézlappal stb dörzsölgetni és úgy tisztítani, még a fogkrém használata sem ajánlott, amíg nem tud köpni, úgyhogy elkésve egyáltalán nem vagyunk úgy érzem. Egyébként köszönöm a válaszokat, sajnos nekem még nem is érdeklődik a fogmosás/fogkefe iránt...nem valami nagyon utánzós gyerek...Gumis fogkefével már próbálkoztam, az sem annyira érdekli :) De majd most visszatérek rá, hátha rákap az ízére ;)

2016. jún. 17. 22:22
 6/10 anonim ***** válasza:

14 hónaposan már ugyanazt ette a gyerek, mint mi, szóval elképzelhetetlen lett volna a fogmosást kihagyni.

Kicsit olvass többet és megtudod, hogy kapható kifejezetten ekkora gyerekek számára lenyelhető fogkrém. Ha pedig nem is próbálkozol, akkor persze, hogy nem fog hozzászokni a fogkeféhez...

2016. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A fogak tisztítása a lényeg, nem pedig az, hogy fogkefével mossam a fogát 6-7 hónaposan, főleg ha nem tömöm cukros dolgokkal. Sok helyen írják, hogy az első fogak kibújásakor fogkrémet még nem "kötelező" használni (aki akar használ, aki nem nem...) és hát fogkefét sem. A lényeg, hogy legyen tisztítva. Arra pedig teljesen jó a benedvesített textilpelenka is, hogy áttörölgessem és megtisztítsam a fogait. Ha azt látom rajta, hogy nem érdeklődik a fogmosás iránt, nem fogom erőltetni, mert akkor rossz élményt okozok neki és később sem fogom tudni rávenni, hogy fogat mosson. Szimpla érdeklődés volt, hogy ki, mikor, hogyan kezdte...nem a kioktatásra vágyom, főleg úgy, hogy ha nem helyén való.
2016. jún. 17. 23:04
 8/10 Macsek21 válasza:
Én gumis kefével kezdtem, 6 foga volt kb. 7 hósan. Rózsamézet használtam, nem fogkrémet! Vannak lenyelhetők...aha...oké...én nem voltam híve annak, h kémiai anyagot nyeldessen ennyi idősen. A lényeg az volt, hogy a fogacskáit megtisztítsam, és tiszta is volt. 2-4 fogat textilpelus + rózsamézzel tisztítottam. A védőnő is ezt ajánlotta. 8 fogacskánál már kefét használtam, de fogkrémet néha épphogy tettem rá. Ekkor volt 1 éves, magának is próbálgatta mosni a gumissal is és a kefével is. Nem kezdtem korán a fogkefét és fogkrémet, mégis rutinkellékek, és maga a fogmosás is napi rutin része, plusz a fogai is tiszták... A lényeg, hogy gyerekfüggő ez is. Szoktatsd, de ne erőltesd. Lehet, hogy valakinek 14-16 hósan tök szépen mossa krémmel, mindennel... De benne van a pakliban, hogy egyszer csak ráun, nem lesz hajlandó fogat mosni. Nagyon sok ilyennel találkoztam. Aztán anyuka fogta és azért is jól megsikálta a fogakat, a gyerekben meg ott tört el az érdeklődés. Ilyenkor mi van? Akkor ott áll, hasonló a problémával szemben, ahol te állsz. Könnyű a szemére vetni a másiknak, hogy "el kellett volna kezdened"... A nagy könyv írja? Lehet, az ő gyerekük könnyen barátkozott a dologgal, a tiéd nem. Az egyik gyerek egyedül megy fel a mászókára és csúszik le a csúszdán, a másik segítséggel. Az egyik befordul, ha gyerekek között van, a másik megveri a többit. Az egyiket lehet fektetve pelenkázni, a másikat csak állva. Az egyik egy évesen egyedül eszik, a másik 2 évesen sem. Nem feltétlen a szülő hibás. Sőt..nincs hibás. Egy van: egyedi ritmus mindenben. Az anya figyeli és aszerint cselekszik. És tudja, hogy ha az ő gyereke jó valamiben, akkor lehet "gyengébb" másban, mint ahogy a többi gyerek. Tehát jobb nem osztani az észt, hogy kinek mit mikor kellett volna... Tehát javaslom, keltsd fel az érdeklődését, találj ki mondókát hozzá, tükör előtt mókázva mosd neki, add oda neki a kefét. Vagy bármi játékos praktika. Ha most előkapod a fogkefét a krémmel, ellenkezése ellenére is (nem hatékonyan ugye) megsúrolod a fogát, csak azért, mert mindenki az mondja, hogy már rég ezerrel kéne mosni a fogát, elég lesz csak a látványa is, hogy ne akarja a macerát. Nekem is volt, hogy megunta a szokásos mókát, sehogysem tudtam fogmosásra bírni. Mit tettem? Két nap szünet..vettem új fogkefét, plusz új móka. Bejött elsőre. Nekünk a fogmosással sosem volt gond. Nekünk a hajmosással volt. Miért? Félt a zuhanyrózsától és a víztől. Miért? Volt egy durva betegsége, majd' két hét magas láz... Gyógyszerek és hűtőfürdő...az utóbbi rossz emlék lett, mert besokallt. Minden gyerek más, így más történeteik, szokásaik vannak. És egy darabig jobb, ha ezekre jobban figyelsz, mint a nagy könyvre. Hosszú lett. De azt is ki akartam fejezni, hogy mindenki elmeséli itt a történetét, hogy szokta (tán még kérdőre is von, hogy " te mé' nem úgy?!"), de úgyis meglesz a te saját történeted is. Nem vagy elkésve a "rendes" fogmosással, de szoktasd, vezesd be szerintem. Hidd el, ahogy itt kaptál tanácsokat, okos gondolatokat, te is fogsz tudni adni másnak ugyanilyen hasznosakat...ugyanebben a témában is...!
2016. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire jól tájékozott vagy a szakirodalomban és nem vagy kíváncsi a többi szülő gyakorlati tapasztalatára, sőt, kioktatásnak veszed azt, akkor mi a túrónak tetted fel a kérdést? Szerinted az én gyerekem az első fogainél érdeklődésből hagyta, hogy megmossam a fogát? Miért kellene érdeklődnie? Attól az még nem rossz élmény. Úgy nőtt fel, hogy a fogmosás természetes. Szereti és ki nem hagyná. A rutin része. Szereti a hagyományos fogkefét és szereti az elektromosat is, mert mindkettő jó poén.
2016. jún. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont a lényegre tapintottál rá...azért tettem fel a kérdést, mert érdeklődés szintjén kíváncsi voltam a többi szülő gyakorlati tapasztalataira...nem pedig azokra a hangvételű hozzászólásokra , amik szerint nem így kéne csinálnom, nem jól csinálom, már rég el kellett volna kezdenem és a többi ehhez hasonló megjegyzésre. Miért nem lehet csak szimplán leírni, rossz megjegyzés nélkül...hogy én x hónaposan kezdtem, x foga volt, így szoktattam stb. anélkül, hogy odaszúrnék bármit is...
2016. jún. 19. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!