Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nem jön új fog a tejfog helyére?

Nem jön új fog a tejfog helyére?

Figyelt kérdés
7éves lányomnak már elég régóta kiesett a tejfoga viszon kezdek aggódni nem latszik még h ki akarna bújni a másik fog :/ elöl 3foga esett ki ebböl csak 1nőtt ki a masik 2nem.. Létezik ilyen h nem nő ki a foga?? :O
2016. okt. 15. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

én27 éves vagyok. 4 fogamat váltottam a többi tejfog.

de nekem ami kiesett ott egyből nőtt is. a többi szerencsére nem probál meg kipottyanni.


én a helyedben elvinném fogorvoshoz, és ő tud érdemlegeset mondani. lehet elküld röntgenre.

2016. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen.. Elviszem.. Mert szegenyemnek pont elöl ne legyen foga?! :O :(
2016. okt. 15. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy nincs maradando fog a tejfog alatt, ez rontgenen latszik.

Nekem pl igy van, 2 foghianyom volt, tejfogam volt rendesen. Mindketto kiesett, de fiziai inger hatasara (eses). Egyebkent ilyenkor magatol nem mindig potyog ki atejfog, mert nincs ami kitolja.

Ha maguktol meglazultak es kiestek, az jo jel szerintem. De egy orvoslatogatast meger.

En is megnezettem a gyerekeim fogait, hogy nem-e orokoltek. Ha igen, akkor a leheto legkorabban el kell kezdeni a fogszabalyozast, hogy a hianyzo fogak helyei megmaradjanak es ne torlodjon a tobbi csontfog az ures helyek miatt. Igy a tobbi fog jo lesz es konnyi a fogpotlas.

Sajnos nalam ez kimaradt, torlodott, igy nagyon sok munkaval es elvesztett csontfoggal sikerult csak rendberakni a fogsoromat.


Egyebkent olyan az egyik fiamnal is volt, hogy kiesett a tejfog es kb 2 honapig nem nott a csont. Szoval elofordul, de az a gyakoribb, hogy ahogy kiesik a tejfog, mar latszik is a csontfog.

2016. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 7 éves lányomnak a két alsó foga helyén szinte azonnal nőtt új fog. A két felső foga viszont tavasszal esett ki, és most kezdett el nőni az új.
2016. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9 éves a fiam, a két fölső kettese tavaly ősszel esett ki, azóta nem nőtt új. Azt mondták, várjunk egy évet, ha az alatt nem bújik elő, akkor érdemes megnézetni. Két hét múlva megyünk fogorvoshoz, akkorra kaptunk időpontot, kíváncsi vagyok, mi lehet... Van ilyen egyébként, röntgennel meg tudják nézni, hogy van-e ott fog egyáltalán.
2016. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!