Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mossam a baba fogát vagy ne?

Mossam a baba fogát vagy ne?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok 17 hós a kisfiam 7 fogacskája van + bújik egy kettő. Elég későn kezdett el neki bújni (olyan 11 hósan) de nem tudom kell e neki már mosni. Mert anyukám pl azt mondja ő mosta nekünk már ilyen idősen is és a babafogkrémeken is az van hogy 1 éves kortól + létezik fogkefe direkt babáknak is. Mások viszont azt mondják hogy még ne mossam neki mert kicsi és nem érti meg hogy nem szabad lenyelni a fogkrémet meg hasonlók. Meg hogy állítólag ilyeb pici korban még úgysem tud kilukadni a fog. Szóval nem tudom. Ti mikor kezdtétek el a baba fogát mosni? Értem én hogy nem érti meg hogy nem szabad lenyelni a fogkrémet de ha nagyon keveset teszek? A gabi fogkrémen is az van pl írva hogy csak nagyon picit tegyünk. Meg én ebben a nem lyukadhat ki a fog dologban sem bízom. Azért 17 hósan már eszik néha egy kis túrórudit ilyesmit ami ugyebár csoki...szóval ti ilyenkor már mostátok a babábak?

2016. nov. 14. 23:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kibujt a legelso foga, mar mostam.

Mosni kell.

Annyi, hogy gyengeden, keves fogkremmel es napi egy maximum ketszer szabad.

Fluorid kell a fogaknak , viszont nem a legjobb ha lenyelik.

En ugy oldom meg, hogy egyik nap fluoridos, masik nap fluorid mentes fogkrem.

2016. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

természetesen mosni kell, én az első fogacska kibújásától mostam neki, először gézlappal töröltem át esténként, majd mikor már 4 foga volt akkor vettem nenedent ujjrahúzható fogkefét, aztán mikor már nem annyira szerette hogy nyúlkálok a szájába, akkor nenedent fogkrémet kezdtünk használni és baba fogkefét. ezt a fogkrémet le is nyelheti, nincs benne fluorid


ki mondta, hogy nem kell mosni? én még ilyenről nem is hallottam

2016. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

1 éves koruk körül kezdtem szoktatni a fiaimat a fogkeféhez, ez kb. annyi volt, hogy rágcsálták. Aztán amikor már jobban hagyták, hogy mossam is a fogukat, elkezdtünk Nenedent fogkrémet használni, ez fluoridmentes, lenyelhetik és nem lesz bajuk. Azóta is csak azt használjuk. 6 és 4 évesek, épek és hófehérek a fogaik, most voltunk fogorvosnál megnézetni. A Gabi fogkrém szerintem nem valami jó...

A fluoridban speciel nem hiszek, nem az védi meg a fogakat a lyukaktól, hanem az, ha nem isznak állandóan cukros lötyiket, és nem esznek rendszeresen nyalókát, cukorkákat meg hasonló foggyilkos édességeket.

2016. nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%

3- as , de bizony a fluorid nagyon fontos!

Kerdezz fogorvost.

Tudtad peldaul, hogy Amerikaban fluorid van a csapvizben ? A fogak miatt! Es nagyon jok a fogaik.

Az exem amerikai, es nem ertette, hogy itt miert nincs a vizven fluorid!

2016. nov. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvashatod , hogy fluorid van a csapvizben a fogak miatt.

2016. nov. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy mar Europa tobb orszagaban is adnak fluoridet a vizhet, pl. Anglia egyes reszein.
2016. nov. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos a lànyom, minden este mos fogat.( én mosom neki,nem ő mossa :-)

Amikor az első fog kibújik mosni kell!!!

Vannak direk fluoridmentes gyerekfogrémek. De ilyenkor olyan minimàlis mennyiséget kell ràtenni, hogy attól semmi baja sem lesz,mert kb egy hónap alatt "eszik meg" egy borsónyit belőle, de ez sem igaz,mert nem nyeli le mindet. A kislànyom pl vigyorog fogmosàskor és minden kifolyik a szàjàn, utàna pohàrból öblìtünk, de annyira magyaràz, hogy az is simàn kijön.

A fiam 10 hónaposan mosott fogat először, akkor jött ki neki az első foga. 17 hónaposan màr " ki tudta köpni" ha nem is olyan szabályosan a fogmosóvizet a szàjàból. A fogkrémet sosem ette.


De ezért nem szabad ìzesìtettet venni, pont arra szoktatja a gyereket, hogy megegye. Az agyam eldobom a csokolàdé ìzű fogrémtől... Biztos agyonverném,aki kitalàlta. Persze napközben arra van kondicionàlva a gyerek hogy a csoki jutalom meg finom stb..de este ugyanezt az ìzt nem eheti meg??? Na ezt magyaràzza vki el egy 3-4 évesnel... Ostobasàg.


A weleda és az elmex fogkrém jó. A többi mesterséges és nagyon nem egészséges. A weleda fluor mentes,az elmexben pedig szerves fluor van, viszont annyi hàtrànya hogy szacharóz van benne és valami sls szerű anyag, ami megintcsak nem túl jó. De a " normàl" fogrémek közül a legkevesebb kàrtékony anyag ebben van. A weleda meg bio gyógy cucc.

2016. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2016. nov. 15. 00:37
 9/23 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Van még 100 ilyen cikk, de ti tudjátok...

2016. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
idokjelei.hu/2012/06/a-fogkrembe-kevert-fluoridot-a-ii-vilaghaboruban-meg-a-rabok-sterilizalasara-es-megszeliditesere-hasznaltak/
2016. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!