Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Egy éves gyereket érdemes/lehe...

Egy éves gyereket érdemes/lehet fogorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
A kérdésem azért merült fel, mert észrevettem hogy a fiamnak a metszõfogàn lepedék/szuvasodàs, nem tudom pontosan mi talàlható, de nem tudtam eltàvolítani. Rendszeresen mosom a fogàt, szereti is. Nem iszik cukros italokat, csak vizet és mégis. Viszont nem baratkozós tipus, tuti hogy nem nyitná ki a szàját. Még ha meg is tudnà nézni a doki, kezelni nem lehetne,max altatàsban, ami nem opció. Szerintetek érdemes azért elvinni, vagy kérdezzek rà a védönõnél, vagy gyerekdokinàl?
2017. febr. 10. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben mutasd meg a gyerekorvosnak.
2017. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az lesz. Megkêrdezem a dokit. Próbàltam utànanézni, de nem lettem sokkal okosabb. De olyan bosszús vagyok, meg hihetetlen számomra. Màsok édességgel tömik ês semmi bajuk, a fiam meg egy éves ês màr ez a gond. 😠
2017. febr. 10. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ózonosan kell kezelni, fiamnak 13 hónaposan csináltákeg altatásban.

Azt is mondta az orvos nem a sok édességtől romlik, hanem az esti vagy éjszakai tápszer/tejitaltól.

2017. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az sincs. 11 hónapos koràig szopizott, majd ellökött, bár akkor éjszaka is. De addig semmi nem volt a fogàval. Most ha éjszaka kel, akkor vizet kap.

Én nagyon félek az altatàstól.

2017. febr. 10. 14:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Ment a zöld. :)
2017. febr. 10. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak is van vmi lerakódás az alsó első pár metszőfogán. Én elvittem fogorvoshoz. A doki megnyugtatott, hogy egy jótékony baktérium okozza ezt a lerakódást, ezzel tulajdonképpen védve a gyermek fogacskáit. Ezt két különböző fogdoki mondta, ugyanis nem nyugodtam az első magyarázat után, ezért elvittem egy másik fogorvoshoz is.

Az én fiam is lelkiismeretesen mossa a fogait, Ő lassan 4 éves lesz. Én minden alkalommal átsikálom Neki, nehogy lepedékes maradjon. A dokik szerint gyönyörűek, egészségesek a fogai, a lerakódással pedig nem kell foglalkozni. Azért egy elektromos fogkeféhez hasonlító polírfejjel, vmint egy fura szagú fogkrémmel átdörzsölte a doki a fiam fogait, le is szedett egy adagot. Tehát eltávolítható, de újratermelődik. Ha nagyon zavaró, leszedetheted, de sztem várj még vele. A doki mondta, hogy van most 3-4 hat év körüli kis páciense,,mindegyiknek vastagon lerakódott ez a baci okozta lepedék, makkegészségesek a fogaik, csak már őket is zavarja, ezért lepolírozza nekik.

2017. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Milyen színű? A fiamnak barna. Tudsz esetleg egy képet mutatni? Én tuti nem, lehetetlen, hogy készítsek róla. :D


Bár megkérdem a dokit mindenképp.

2017. febr. 10. 16:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is barna csík/folt volt a fogán, szuvasodás, már 9 hónaposan. Pedig nem kapott édességet, és mossuk a fogát. Gyerekfogorvos ózonnal megállította a szuvasodást.
2017. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az íny mentén van a barna vagy szürke csík a fogon, akkor valószínűleg nem szuvasodás, hanem ahogy előttem is írták, olyan lerakóódás, amit egy baktérium okoz. (Bizonyos vegyületeket átalakít ilyen színes vegyületekké, asszem vastartalmú vagy milyen...) Én is úgy tudom, hogy ez nem baj, sőt, akiknek ilyen baci él a szájában azoknak kevésbé szuvasodik a foga. Sokszor a fogbarázdák is elszíneződnek sötétre, de még ez sem jelent szuvasodást. A szuvasodás zománchiánnyal jár! Attól még, hogy valami feketés elszíneződés van a fogon az nem feltétlen szuvasodást, és van olyan szuvasodás is ami meg nem fekete.


Ha ez megnyugtat nekem világ életemben fekete fogkövem volt, és a metszőfogaim belső felén a mai napig olyan. Évente leszedetem, mert úgy esztétikus, de újratermelődik, és valóban jók a fogaim!



Megmutathatod fogorvosnak, ártani nem árt, de ne stresszelj rajta, és feleslegese azért ne nyúzd a gyereket, mert leírás alapján nem szuvadásnak tűnik.

2017. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ment a pacsi mindenkinek. :)

Egy kicsit megnyugodtam és bele is törõdtem, majd meglátjuk, hogy mi lesz. Remêlem hogy semmi komoly, ha meg mégis szuvasodás lenne, akkor meg lehet tenni ellene. Sajnos nem az ínye mentén, hanem a foga felsõ felében.Na majd meglàtjuk. Köszi mégegyszer :)

2017. febr. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!