Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Közel 8 hetesen lehetséges,...

Közel 8 hetesen lehetséges, hogy fogzik a gyermekem?

Figyelt kérdés
Egy pár napja elég nyűgös a babám, s észrevettem, hogy rendesen csöpög a nyála. Ahogy hasra volt fektetve az apja alkarján a nyála végig folyt a férjem kezén és csepegett le a padlóra, a vállunkra fektetve is eláztatja a felsőnket. Ma éjszaka kifejezetten nyűgös, elaludt egy 10 percre majd pár forgolódás után sírásba tört ki. Járkálva sem nyugodott meg. Nem hiszem, hogy a pocakja fájna, mivel nem húzza fel a lábait görcsösen mint akkor szokta. A mellem nem utasítja el, azt még mindig bármikor szivesen fogadja. Ezek mellet felül az ínyén észrevettem két aprócska (gombostűhegynyi) fehér foltot, ahogy végighúztam az ujjam az ínyén ott érdesbbnek, kicsit élesnek is éreztem. Lehetséges ilyen korán fogzás vagy valami más? S ha igen, mikorra várhatóak az első fogak?
2017. márc. 16. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csak a foggyökerek indultak el. Még akár hónapok is lehetnek, mire áttörnek.


Kislányom is 2 hónaposan kezdett el nagyon durván nyáladzani. Most 4 hónapos, és 1 hete állandóan rágja a kezét, ömlik a nyála. És látom a kis fehér fogacskákat, de még hónapok mire kibújnak.

2017. márc. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólóval, az is lehet, hogy még hónapokig nem bújnak elő a fogacskák de a gyerek intenzíven nyálzik. A lányomra is kb. 8-10 hetesen tört rá az erős nyáladzás, a rágcsálás meg az időszakos nyűgösség, és most 5 hónaposan, 22 hetesen még egy foga sincs kint. Szóval hosszú folyamat lehet.

De persze lehet, hogy a te babádnak gyorsabban kijönnek, van, aki már úgy születik, miért is ne?

2017. márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hetes (újszülött)kontrollon ez volt az első kérdésem ugyanilyen tünetek után, s végül 10,5 hónaposan lett belőle fog. :)


De persze lehet korábban is. Ismerek olyan babát, akinek 2 hónaposan kibújt az első.

2017. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez 2,5 hónaposan volt majd abbamaradt. Még párszor újrakezdődött és abbamaradt, 6 hónaposan tört át az első végül de 4-5 hónaposan már felül is meg volt duzzadva. (Azok meg 9 hósan jöttek ki)
2017. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!