Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 7éves gyermekem nem váltja a...

7éves gyermekem nem váltja a fogait?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 7éves a kislányom és nem akarnak kiesni a tejfogai. Fogorvos annyit mondott: az a jó...Hallottatok már ilyet?
2017. máj. 2. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

37 éves barátnőmnek is mrg vannak még.

De persze ez ritka. Baja nem lesz.

2017. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem hinném, hogy olyan jó lenne. Nekem volt fogam, ami 15 éves koromban még nem esett ki, de fogszabályzó miatt ki kellett vésni. Tejfogat.
2017. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
tudok ilyenről, 8 éves korra jött a fogváltás és 30 évesen egy lyukas foga sem volt- erős ép egészséges
2017. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Reménykedem hamarosan megkezdődik nála is a fogváltás, bár semmi jele. Orvos szerint nagyon erős csontozatú. Húztak már neki tejfogat, óriási volt a gyökere pedig ennyi idős korra már felszokott szívódni.
2017. máj. 2. 22:25
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát... a tejfog kihúzása viszont nem túl jó. Nekem is kihúztak egyet annak idején, kettő (!) végleges nőtt helyette egymás mellé (értsd: a felesleges fog kilóg a sorból).
2017. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
(csak akkor húznak, ha muszáj, mert helyfenntartó szerepe van- nyilván kellett.) Későn is bújt ki az első? Lassú gyerekeknél van ez általában (a fenti példák nem jellemezőek)
2017. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
11hónapos korában bújt ki az első foga. És valóban lassú.
2017. máj. 2. 23:08
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
ok, az én példámban 12 hónaposan jött az első, és 8-ra a fogváltás, a fogorvos azt mondta ez jó, - és az is lett. (Egyébként az iskolaértettség jele a fogváltás.)
2017. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
56%
Az én kisfiamnak is extra későn jöttek ki az első fogai, és 8 évesen esett ki az első tejfoga! A másik kisfiam most 7 éves, még egy tejfoga sem esett ki! Nyugi...van ilyen. Azért mondta a fogorvosod, hogy az a jó, mert az a legenda, hogy akinek később jön ki a csontfog, annak erősebb lesz.
2017. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, iskolaérettség jele, de nem önmagában :) Köszönöm Nektek, megnyugodtam!
2017. máj. 2. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!