Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás + nem evés. Meddig?

Fogzás + nem evés. Meddig?

Figyelt kérdés

A kisfiam 9 és fél hónapos, és 1 hete növeszti a 4 felső metszőfogát. A kettesek hegye kinn van, az egyesek közül a jobb éppen áttört, a bal is szerintem 1-2 napon belül kinn lesz.


A gondom az, hogy a gyermek az utóbbi egy hétben alig eszik. A mélypont a péntek volt, akkor egész nap a reggeli 150 milli tejecskéjén + 30 g tejpépjén élt (vizet ivott egész nap, azzal nincs gond). Tegnap már kicsit jobb volt a helyzet, délután is ivott tejpépet, de a jól megszokott főzelékekre rá se néz, a kanálnak összeszorítja a száját. Pedig szépen, nagy mennyiségeket evett, de egy hete mintha elvágták volna. Az etetőszékben inni sem hajlandó, csak kézben, pedig mindig az etetőszékben etettük. A gond biztosan a fogakkal van, a doktornő és a védőnő is megerősítette. Két napja kap Nurofent, napi 2-szer, az ínyét Dentinox-szal, Anaftinnal és Tantum Verdével kentük, ezek nem sokat érnek.


A kérdésem, hogy más gyerek is ennyire "böjtöl" fogzás idején, meddig tekinthető ez normálisnak?


Köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 25. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a hegye kint van mind a 4-nek és egyelőre nem jön több foga, akkor fog enni, ha jól veszem ki soraidból 1-2 nap múlva.

Igen nálunk is volt böjtölés a fogak nagy részénél. :( csak neki nem jöttek ennyire gyorsan egymás után, így foganként kb 3 nap volt gáz. Pl ez a 4 felső 1 hónap volt, mire mind áttört.

2017. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!


Bocsi, én voltam félreérthető: a kettesek csücske kinn van (így elvileg azok már nem fájnak), az egyesek közül a jobb szerintem kinn (de nem látom rendesen), a bal nagyon duzzadt, és mintha fehér lenne, ahol át fog törni.


Igen, nagyon gyorsan indult be ez a 4 felső fogacska, a mozgásfejlődésben is eddig dekkolás volt, most csinál mindent egyszerre:)

2017. jún. 25. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam, hogy a 4-ből már csak 1 nincs kint. Utána ha minden igaz fog enni, kivéve ha jön alul is. Pl az én fiamnak a felső 4 után az egyik alsó szélső is kibújt, a párja csak 1 hónap szünet után. A 4 felső után meg nem értettem miért nem áll helyre a széklete, hát pár nap múlva kiderült, hogy jön még fog..


1-es voltam

2017. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk az alsó kettő 1-es kinn van, azok egymás után jöttek... nem igazán viselte meg, 1-1 nyűgös esténk (fél óránk) volt.


Próbálom pozitívan nézni a dolgot, bár nem könnyű: legalább egyszerre túlesünk ezen körön:)

2017. jún. 25. 14:11
 5/6 A kérdező kommentje:
A kérdés megoldódott: a kérdés feltevésének másnapjára kijött mind a 4 felső fog, azóta szépen eszeget a kisfiam:)
2017. jún. 30. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Na ugye, jó hír. :)
2017. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!