Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kb 2-3 hónapja kibújt fog...

Kb 2-3 hónapja kibújt fog szürkül. Ebből fogorvos lesz? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Az alsó két foga a fiamnak. Nem iszik cukros üdítőt, nem eszik cukrosat, csak gyümölcsöt, nagy ritkán kész gyümölcs joghurtot (általában natúrt kap, gyümölccsel).

Esténként mossuk a fogát, bár csak vízzel, mert még nem javasolják az ő korában a gyerek fogkrémet.

Rágcsálni nem szokott. Mindent kanállal kap vagy a kezemből. Sajnos még nem tud önállóan falatozni.



2017. okt. 30. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Kicsiként nenedent fogrémmel mostam a fogukat (6hó-tól 2 éves korig)

Mondjuk most a kicsiknek zendium van (1-6 év)

2017. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mi fogászunk nem mondott ilyet, hogy ne lehetne, sőt!

Elmex-szel mossuk neki az első fogtól.

2017. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kibújik a fog lehet mosni gyerekfogkrémmel, ez hülyeség hogy nem lehet, nem véletlenül van 0+ hó ráírva.

Figyelj rá ezen kívül hogy ne érintkezzen sokáig cumisüveg cumi részével ha tápszeres.

2017. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát most meglepődtem... Azt mondta a védőnő hogy 1, másfél éves kortól javasolják.. Addig fölösleges.
2017. okt. 30. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első fogtól lehet használni fogkrémet.
2017. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is mossuk mióta kibújt az első foga. Brendonos fogkrémmel, a márkáját nem tudom.
2017. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elso fog kibujasa utan kell a fogkrem.

A vedonore ezert nem kell hallgatni.

2017. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökre nem értem ezt a védőnői rendszert. Az esetek nagy részében semmiféle tanácsot nem adnak a gyermekek szájápolásával kapcsolatban (nagyban ennek köszönhető, hogy ínyig lerohadt fogú alig 3 éves gyerekeket hoznak be fogászatra), ha meg mondanak vmi tanácsot, az is fals.

Egyrészről mindenképpen használjatok gyermekfogkrémet, ez a vízzel való fogmosás nagyon kevés. Másrészről naponta kétszer kell mosni a gyerek fogát is, nem elég esténként. Harmadrészről az esti fogmosást követően tiszta vizen kívül nem ihat semmit. És végül: ha szomjas szintén csak vizet, se szörp, se gyümölcslé, semmi más. Étkezések között ne legyen nassolás, ha mindenáron szeretne édességet enni, akkor az ne gumicukor legyen, hanem csoki, és ne étkezések között, hanem azonnal étkezés után. Ha ritkán, de inna gyümölcslevet, azt is ugyanígy, minta csokit. Köztes időben csak tiszta víz, esetleg tea üresen (méz sem!).

Viszont ez, hogy szürkülnek önmagában kevés infó. Mely fogakról van szó pontosan? Nem ütötte meg őket vmikor? Az egész fog szürkül, vagy csak az ínyhez közeli rész/fogak között?

2017. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a tanácsokat, szerencsére ezeket követjük, bár még nincs egy éves, remélem a továbbiakban is így marad a rendszerünk.


Az alsó két foga ilyen, ezek voltak az elsők amik kibújtak. Nem ütötte be, rég nem esett már el vagy verte be a száját. A fogak közti sarkokban elől és kívül színeződtek el, úgy mint mikor valamilyen “színes” étel megszínezi a fog többeket, közölte, közvetlenül éves után. De ez nem kaja maradék ugye.

Egy párszor láttam, mintha a fog élen lenne egy szürke pötty. Apró mákszem szerű. Gyermek koromban nekem “mákosak” voltak az első fogaim, lehet örökletes??

2017. nov. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!