Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Miért ébred ilyen gyakran?...

Miért ébred ilyen gyakran? Biztos a fogzás áll a dolog mögött?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 és fél hónapos kb 3 hónapos koráig átaludta az éjszakát viszont később minden megváltozott.Először 1-szer 2 ébredt fel és ez egyre rosszabb lett van olyan nap hogy 2 óránként ébred de olyan is van hogy 20 percenként.Tènyleg a fogzás okoz ilyen mértékű alvatlanságot vagy más lehet a gond?A doki szerint makk egészséges azt is be kell vallanom hogy ringatni szoktam de aztán egész éjszaka a kiságyban alszik ha felébred adok neki vizet vagy tejet esetleg cumit de nem veszem ki és vissza is alszik de mégis mi lehet az oka a gyakori ébredésnek? Már nem vagyok biztos abban hogy a foga miat kibújt már a két alsó de próbáltunk homeopátiás szereket és nem váltak be.

2017. dec. 17. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben jártunk, hál istennek már jobb a helyzet, legalábbis alakul. Kislányunk 13 hónapos.

Amikor jött egy ilyen alvatlan korszak, akkor rá pár hétre mindig láttam egy újabb kibújni készülő fogacskát. Gondolj csak bele, hogy nekünk mennyi kellemetlenséget tud okozni ha a bölcsességfogunk bosszankodik, hát még nekik.

Ha kibújik a két alsó, onnantól nincs megállás, jön a többi. Általában utána a felső kettő bújik, ami rosszabb mint az alsók, hisz nagyobbak. Még ha te nem is látod, ő érzi. Esetleg próbáltátok a Dentinox gélt? 4 hónapos kortól lehet használni, és kellemesen elzsibbasztja az ínyét a babának, amitől talán jobban is aludna. Vannak babák akiknek beválik.


Egyébként az egyik barátnőmnek a kisfia sem tudott aludni (3 éves koráig tartott), többször ébredt éjjelente, nekik nem a foga volt a bűnös. Több homeopátiás szert kipróbáltak, feleslegesen. Végül kiderült, hogy a kisfiú nem tud olyan mély álomba szenderülni, hogy "bekerüljön a REM fázisba", és ezáltal minden egyes neszre-zajra, moccanásra felébred. Amolyan ébrenalvó volt.

2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ó csak 8 hós. Ha a fogzás nem lenne elég, a szeparációs szorongás is ilyenkor van, akkor is lehet, ha esetleg nappal nem éreznéd rajta. Mozgásfejlődés miatt is alhatnak rosszul. De hozzátáplálásnál hasfájás is lehet.

Nekem a kisfiam 4,5 hós korától nem aludta át az éjszakát, sokszor kelt 11 hós korig, aztán csak fogaknál illetve amikor elindult. Még most 2 évesen is szokása felkelni fogzás miatt, pedig 1 évig stabilan átaludta az éjszakát 16 hós kortól.

2017. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi most az örlő fogak miatt nem alszunk hetek óta. Tegnap tört át a negyedik remélem rendeződik végre. Előtte kezdte átaludni az éjszakát, ahogy beindult a fogzás megint vége a jó világnak. Igen lehet a fogak miatt. Mi dentinoxot használunk így könnyebben elalszik, mást nem. Ezt az időszakot túl kell élni. Tesóm azzal vígasztal h ahogy kibújnak a fogak át fogja aludni az éjszakát. Már nagyon várom! Az én fiam 14 hónapos. Kitartás kedves sorstárs!
2017. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat bevallom őszintén nem lettem sokkal okosabb próbáltuk már a Dentinox kenőcsöt de az sem vált be remélem hamarosan javul a helyzet de azért köszönöm és nektek is kitartást kívánok 😊
2017. dec. 17. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Fog, mozgás és szep.szorongás lehet a háttérben.


8 hónapos a lányom, 7 hónapig aludt, mint egy darab fa. Amikor a két alsó fog kibújt, 2 nap pokol volt. Közben beficcent a kúszás tanulás, amit álmában is gyakorol, de a 60x120-as ágyban túl sok a fal, így sokszor ébred. 4 napja jobb a helyzet, csak akkor szól, ha véletlenül a hátára fordult és nincs helye visszarendeződni.


Pech, hogy újra szorulása van, ami azt jelenti, hogy jönnek a felső fogak. Kitartás, az első 4 fog után lesz egy k7s nyugi:)

2017. dec. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szeparacios szorongas is okozhatja!

Most van az elso szakasz kb., ebben a korban.

Elmulik majd, tul kell elni, mint mindent! :)

2018. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!