Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzó babák fájdalmának...

Fogzó babák fájdalmának enyhítése?

Figyelt kérdés
11 hónapos kislányom erősen fogzik, ha látom egyszerre négy is jön neki, nyűgős, síros, egész nap sír, egész nap ölben lenne, nagyon folyik a nyála, kialvatlan, mert sem nappal sem délután nem tud aludni, éjjel ha sikerül kicsit elszunnyadni, akkor felsír a fájdalomtól.Enni sem eszik szinte semmit, szilárd ételt pláne nem, maximum csak pár korty szopit.Na de azt is csak szenvedéssel, mert pár szeretne cicizni szív kettőt és sírni kezd...Valami módszer, hogy egyen valamit?Illetve mi jó a fájdalmára?

2018. febr. 9. 13:57
 1/6 A kérdező kommentje:
És hasmenése is van.
2018. febr. 9. 13:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Dentinox, Dologél vagy más fogínyre kenhető ecsetelővel lehet próbálkozni. De ha nagyon rossz, a fájdalomcsillapító használ leginkább (pl. Nurophen szirup), persze ezt nem lehet, max. pár napig adni, de talán legalább éjszakára érdemes.
2018. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát nekünk egyetlen fogíny gél sem jött be, drága és semmit nem ér, ráadásul nem lehet egész nap kenegetni, talán csak 3x naponta. A legjobb, ha rágcsál, mert ugye viszket is nekik, akár rágókát, textilpelus csücskét, vagy valami alvós állatkát.
2018. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dentinoxot használtunk, de a gyerekorvos azt mondta ha szükségesnek érezzük adhatunk fájdalomcsillapítót is. A fiam szívesen dörzsölgette az ínyét a fogkefével, de a tiéd még lehet kicsi hozzá. Korábban meg szilikonos kefécsket vettünk, láthatóan jól esett neki. Viszont a rágóka soha sem kellett neki.
2018. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is most jött egyszerre négy. Két éjszakára nurofent adtam neki. Nyugodtan átaludta az éjszakákat tőle.

Napközben meg az segített, ha rágcsált valamit.

2018. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Én is a fogkefét adtam neki oda. Láthatóan nagyon jól esett neki rágcsálni.

15hós amúgy.

2018. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!