Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Tapasztalatok fogváltásról?

Tapasztalatok fogváltásról?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a kislányom 7 éves. Még nem esett ki tejfoga és nem is mozog neki egy sem. Baba korában későn kezdett fogzani amúgy. Nagyon szép egészséges fogai vannak. Már kb két hete folyik az orra és folyton bedugul neki. Tegnap óta fájdítja a fogát. Ma megnéztem neki. És jönnek az ujjak hátul. Csak alul de mind két oldalon. Kint van már félig a jobb oldalon és egy picit a balon. De nagyon durván bevan neki dagadva. Délután már nagyon szenvedett. Adtam neki fájdalom csillapítót. Picinek nem szenvedett a fogzástól. Akkor is az orra folyt mindig. Lehet hogy most is attól van.

Milyen ecsetelőt vegyek neki?Mivel tudom még a fájdalmát csökkenteni?Nem akarom mindig gyógyszerrel ,,tömni, ,.Most adnom kellet neki mert nem tudott elaludni (még mindig forgolódik )Délután jobb lett neki remélem most is.

Normális hogy még nem esett ki neki foga? Érdemes elvinni fogorvoshoz?



2018. ápr. 8. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer írtam ki erről kérdést én is,akkor talán egy válasz jött viszont most így örülök,hogy nem vagyunk egyedül.Nekem 3 gyerkőcöm van,a legkisebb 2 éves,neki még értelmszerűen nem mozognak a fogai.A legnagyobb 9 éves es egy foga nem esett még ki,voltunk mindenfelé és nincsen probléma egyszerűen ő ilyen.Egyébként mostanában kezdtek mozogni a fogai,valószínű neki majd egyszerre kiesik vagy 4 és kia fogatlan lesz.A középső 5 és fél volt mikor kiesett az első foga,vicces is volt,hogy a két évves idősebb bátyjának meg még nem is mozog.Ő most 7 éves és másfél év alatt 4 foga esett ki(a 4 alsó),az egyik felső már mozog neki picit.Szóval ez teljesen gyerekfüggő.A 9 éves egyébként másfé éves volt mikor kibújt az első foga, a 7 évesem is már elmúlt egy.A legkisebbnek 9 hónaposan jött ki az első foga.Ismerünk egyébként olyan kislányt aki 4 éves volt mikor kiesett az első foga,ő 1 évvel fiatalabb a nagyfiamnál,6 évesen neki már maradandó fogai voltak,a fiam meg ott volt 7 évesen tejfogakkal:D

Nekünk ettől különleges,és nem aggódunk,mert biztos nem így fog megházasodni,van még ideje és őt sem zavarja,nem is bánták miatta szerencsére.

2018. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat a sok hiba miatt,gyorsan akartam írni.

Még a fájdalomcsillapításra írok.Tudod vannak ezek a zselés jégakkuk,nekünk az bevát,de be kell törölközőbe csavarni és max 5 percig az arcára tenni mert csonthártyagyulladást kaphat,bár gondolom ezt tudtad.Csak azért írom,mert a középső kislányom ilyen fogfájós és neki pl már 3 perc után fájt az arca a hidegtől.A másik az az infra gyógylámpa,ha van nektek.Az egy csoda.

Fogorvoshoz elvinné egyébként de nem hinné hogy bármi baj lenne.Az is lehet hogy 2 hónap múlva már fogatlan lesz a kislányod:) Ne tudd meg milyen hirtelen lazulnak meg és esnek ki.

2018. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis, hogy meg nem esett ki tejfoga a lanyodnak, ha most kezdenek kibujni a hatos fogak.

A fogvaltas a csontorlok kibujasaval kezdodik es mar ekozben is elkezdodhet a fogvaltas, de sok esetben csak utana szokott kiesni az elso tejfog. Tehat akkor, amikor mar kint vannak a hatosok fent-lent.

Egyaltalan nincs elkesve a lanyod, ne aggodj.

Nekem ket gyerekem van, az egyik koran fogzott babakent is es hamar cserelodni kezdett a fogsora, a masik kesobb fogzott es a fogvaltas is kesobb kezdodott. Nem tudom, hogy van-e hivatalosan is osszefugges, vagy csak nalunk igy alakult...


Ha annyira faj neki, akkor csillapitsd nyugodtan. Sajnos ecsetelot nem tudok ajanlani, a patikaban biztosan segitenek, de ha pl mar az alvasban is zavarja, akkor en adnek fajdalomcsinnalitot is, hogy tudjon pihenni a gyerek. Nem hiszem, hogy par napnal tovabb tartana, ugye nagy fog az orlo, de ha a sarkok mar kibujtak, akkor elvileg mar nem fog fajni.


Ettol fuggetlenul erdemes elvinni fogorvoshoz, nem kell rohanni, de jobb minel korabban raszoktatni a gyereket arra, hogy evi egyszer megnezi az orvos a fogat. Az enyekemnek sem volt vele gond, de idonkent megmutatjuk az orvosnak, ilyenkor kapnak fluoridos ecsetelest, az a tejfognak is hasznos.

Nem akartam, hogy akkor kelljen vinni oket eloszor, amikor valami fajdalom van, vagy fogszabalyozni kell, mert akkor felo, hogy egy eletre a negativ erzes fog megmaradni a fogorvosrol bennuk.

2018. ápr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!