Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ti hogyan csináljátok?

Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Biztosan nem vagyok egyedül. 9 hónapos kisfiam elég nehezen fogzik. Már hónapok óta nyűgös éjjel-nappal. Éjjel nem alszunk (20-25x felsír, megébred). Állandóan rág, sír, rág, sír. Evés is sírva. Tejmentes diétán van. Figyelunk az etkezesre. Nezettuk a mandulait stb minden rendben. Azt mondtak a fogzád viseli igy meg. Milyen gyakran és milyen fajta fájdalom csillapítókat használtatok?
2018. júl. 9. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

9 hónapos gyereknek fájdalomcsillapitó???

az nem zavar, hogy az idegrendszere még fejlődésben van, és ártasz neki csak azért, hogy 1-2 órával többet aludj?

2018. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most ezt komolyan nem értem... Nem én vagyok egyedül, aki nurofent vagy panadolt adna fogzásra. A kérdésemre kérek választ. Es nem allando fájdalom csillapítasról van szó. A te gyerekeid hogyan fogzottak? Könnyen? Nehezen? Hogy aludtatok éjjel? Kaptal rokonoktól segítséget?
2018. júl. 9. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nappal sosem fáj neki annyira, mint éjjel, szóval nappal Dologel, hűtött rágóka, kifli, kenyérhéj, ha nagyon szenved, sok szopi. Éjjel, ha sokszor ébred, Nurofent kap, 1,5 ml elég szokott lenni. Ha csak 2x kel és utána alszik, akkor nem gyógyszerezünk, de ha harmadjára is ébred, akkor kap.


7 foga van, kb 10 ilyen alkalom volt, amíg nem muszáj, nem adunk neki.

2018. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
A fogzás elég hosszan eltart ahhoz, hogy fájdalomcsillapítót adj sok esetben. Nekem nagyon nagyon sokszor kelt a fiam, voltak időszakok amikor 40 percenként felsírt. Én fájdalomcsillapítót csak akkor adtam, amikor láttam h át fog törni, az már tényleg egy két nap, olyankor nem is tudtam megvígasztalni, nyilván akkor adtam. Amúgy viburcol kúp, de a végén nem igazán használt, még kicsi volt addig igen. Homeopátiás kamilla golyó, később kamilla tea (enyhe főzet, pár korty) is volt h megnyugtatta. Amúgy kentem a fogzasra való krémmel. 4 hónapos kora előtt aludt éjjel, 1,5 éves koráig kelt jobb esetben 6* egy éjjel rosszabb esetben 40 percenként, 1,5 éves kora után egy csapasra megint jó alvó lett. Azóta is jött fog, de már csak 1-2 nap zavar be. Kitartást nektek
2018. júl. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dologellel kentük naponta többször, kislányomnak az elég volt, fàjdalomcsillapító szerencsére nem kellett.
2018. júl. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Dologél az ínyére, illetve a homeo kamilla golyó tényleg jó! Napi 2x 2 golyócska.

Egyszer volt hogy vigasztalhatatlanul sírt, akkor Algoflex Baby-t kapott, fél adagot. Nem szenvedtetjük a babát ha fájdalma van, erre van a babáknak való fajdalomcsillapító kedves 1-es!

2018. júl. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A kamillás golyót kipróbáljuk.
2018. júl. 10. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes, hogy mennyire lepontozták a válaszom, mégse ajánlott senki fájdalomcsillapitót a gyereknek. Funkcionális analfabetizmus vagy csak sima képmutatás?
2018. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Algoflex baby-t adok, de nagyon ritkán. Az áttörés előtti 1-2 éjjel a nagyon gáz. Tejmentes és fruktózszegény diétán van meg úgy néz ki tojásmentesen. Sajnos a hozzátáplálást alig tudtam elkezdeni nála, mert ment mindentől a hasa. Most 1 éves, tojást vezettük volna be, megint kelt óránként éjjel. Egyébként semmi jele hasfájásnak! Fogzik is, már most éles az ínye is, mégis nyugisabb az alvása, mióta próbaképp tojásmentesen eszik pár napja.


Nem mondom, hogy a te babádnál is hasonló van, de ha hónapok óta nem alusztok, legyél gyanakvó egy kicsit! Egy dolog, hogy fogzik egy baba, de nem zár ki egyéb kellemetlenséget.

2018. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A fruktózszegény diéta hogyan néz ki nálatok? Napi/heti hány alkalommal kap gyümölcsöt? Mely gyümölcsöket tudjátok adni?

2018. júl. 24. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!