Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 3,5 hónaposnál fogzás tünetei...

3,5 hónaposnál fogzás tünetei lehetnek vagy más?

Figyelt kérdés

Délután azért persze orvos. Nyáladzik kegyetlenül,ami a keze ügyében kerül mindent bekapna.Kedd óta megy a hasa, nem azt mondom hogy tele a pelenka, viszont valamennyi szinte mindig van benne, és nyálkás. Iszonyat piros a popsija, és már enyhén az orcája is.Láztalan, jókedvű, van mikor sír evés kezdetekor, de ez csak maximum 2-3 percig van, aztán eszik rendesen.Van mikor nyűgösebb..

Tapasztalatokat, véleményeket megköszönök. Első babós anyuka vagyok.


2018. okt. 5. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet fogzás. Nézz bele a szájába.
2018. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy már készülnek kibújni a fogacskák, de ez több hétig is eltarthat, van, amelyik babát nagyon megviseli. Az én kislányaim szerették a textilpelus csücskét rágcsálni, rágókát soha nem fogadtak el. Volt, amikor főleg éjjelre muszáj voltam beadni egy kis nurofent, mert annyira nyűglődtek. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy pl. a hasmenésnek semmi köze nincs a fogzáshoz, de nekem az a tapasztalatom, hogy minden egyes fogacska kijövetele előtt jóval gyakrabban volt székletük, valami összefüggés csak lehet. Hőemelkedés is volt párszor fogzáskor, a gyerekorvos váltig állítja, hogy vírusfertőzés, csak puszta véletlen, hogy akkor láz is volt.
2018. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudok olyan babáról, akinek 3-4 hónaposan jött már foga.

A híg széklet és pelenkakiütés az enyémeknél jellemző volt fogzáskor, olyankor pár napon belül már látszott a foga az ínye alatt.

Lehet még betegség is, hasmenéses vírus is kb mindig van.

2018. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy nálunk a legjobban a gyerek fogkefe vált be :) Imádták a lányok, mert vagy a fogkefe részét rágcsálták, jól esett nekik a puha sörte, ahogy az ínyüket masszírozza, vagy a másik, gumis végét rágcsálták. Szerintem ezerszer jobb bármelyik drága rágókánál :)
2018. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Épp most sírt fel, de nem tekerés, tuti nem a hasa fáj :(

Én is a víruszól tartok, ezért biztos ami biztos el isten dokihoz.

Őszintén nem tudom a szájában mit kéne látnom:( Fehérnek nem fehér az ínye

2018. okt. 5. 10:48
 6/13 A kérdező kommentje:
*nem tekereg
2018. okt. 5. 10:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt fehér, inkább kissé meg volt duzzadva, piros volt. A vírusfertőzésre az orvos úgysem tud semmit adni, az 2-3 nap alatt átmegy a pici szervezetén.
2018. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, kedd óta probiotikumot kap, pont ezért ha esetleg valami vírus lenne.. Ha az is, akkor tényleg nem ír rá semmit a doki? :o
2018. okt. 5. 11:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom jövő héten lesz 4 hónapos. Ő is folyamatosan "rág", mindent visz a szájába, főleg a kezeit, de nagyon szeretné az én kezemet is bekapni. Nyáladzik, bár ez már hónapok óta így van. Beszívja az alsó ajkait. Ki van fehéredve az ínye, tegnap benyúltam a szájába, hogy megtapintsam és iszonyatos sírás lett belőle, valószínű érzékeny neki. Hasmenés és pirosság nincs, de én tutira fogzásnak mondanám, de hogy mikor lesz belőle fog, ki tudja. Alapjában véve jó kedvű, de néha a semmiből rátör az a keserves sírás. Ja és napok óta rosszabbul alszik nappal, éjszaka szerencsére nincs gond.
2018. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, egy vékony fehér csík de már csak vagy 2 nappal áttörés előtt, ő meg lassan 1 hete szenvedett már vele rendesen.. ideértem a híg székletet és a piros feneket is.
2018. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!