Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Panadol babyt valóban akár 1...

Panadol babyt valóban akár 1 héten keresztül is lehet adni babának?

Figyelt kérdés
6 hós a kisfiam. Mindent kipróbáltunk, semmi nem segített. Éjszakánként többször kel sírva, alig lehet megnyugtatni.Nem tudom mikor aludtunk utoljára egy jót :) Annyira rág, hogy az valami hihetetlen, fog persze még sehol. Panadolt max 2 hetente egyszer kap este 4ml-t. Egyik anyuka mondta, hogy ismer olyat aki naponta 3x is ad panadolt a gyerekének, szünet nélkül. Azért ezt durvának tartom.. Megkérdeztem a védőnőt, azt mondta ha csak este kap belőle, semmi baja nem lesz.. Hát nem tudom. Szerintetek?
2019. jan. 11. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos h nem adnék egy héten minden nap gyógyszert a babának. Kivétel ha nem muszáj( orvosi utasítás)
2019. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyanezt gondolom én is,azért tettem fel a kérdést mert ezen nagyon meglepődtem, ilyet még nem hallottam, hogy gyógyszerrel tömjük minden nap a pici szervezetét..
2019. jan. 11. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Persze hogy lehet, évekig is lehet használni, gyerek kórházban dolgozom , sok olyan beteg gyerek van, krónikus beteg , állandó fájdalommal élnek , éveken keresztül kapják. Ha nincs túl adagolva nem veszélyes. Lényeg hogy az utasítást tartsd be, hogy négy óránként a megfelelő adagot. Haezt nem léped túl , akkor lehet hónapokig is adni.
2019. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 6 hónapos babánál már nem csak a fogzás miatt lehet az, hogy megébred hanem mozgásfejlődésből is eredhet a sok kelés csak mivel sokat rág erre nem is gondol az ember.Ha már próbáltatok gyógyszert és nem használ vagy nem feltűnő az ,,eredmény" akkor én nem adnám 1 hétig folyamatosan, mert valószínűleg a fog mellett más is van a háttérben.

Nálunk 15 hós a lány.2 lázas betegséggel meg a 12 fogával még nem használtunk el egy üvegnyit fájdalomcsillapítóból,pedig az utolsó 8 foga négyesével jött ki, nem beszélve arról, hogy az utolsó 4 fog pld kb másfél hónap alatt bújt ki, mennyi kemikáliát kapott volna szegény..

2019. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk is most fogzik a pici több hete adjuk neki. Nyugodtan adhatod neki paracetamol van benne ami nem káros
2019. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3, 5 köszönöm szépen, megnyugtató. Nem tervezem neki minden nap adni, de így akkor heti max 2x fog kapni ha már nagyon szenved.


#4 Tudom hogy a mozgás fejlődés is bezavar, az viszont nem kelti fel, 'csak' csukott szemmel mocorog-nyöszörög..

Mikor kap panadolt, kb fél óra és mint akit ketté vágtak, orditas helyett vigyorog, és alszik is nyugodtan.

Viszont olvastam olyat is, hogy egy anyuka hónapokon keresztül Nurofent adott a babának, aki meghalt, mert leálltak a kis szervei.. Mondjuk ő napi 3x is adta..

2019. jan. 12. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

5#

A paracetamol nem karos?? 😳

Olyan majkarosito mint a sicc.

Jo egy par alkalom miatt nem lesz baja, de hogy folyamatosan nem szabad adni az biztos!

Inkabb ha minden kotel szakad nurofen.

2019. jan. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!