Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás

A kérdés

Mikor kell kihúzatni a tejfogat?

Fiam most múlt 6 éves. Nemrég kezdett mozogni a 2 első alsó foga. De mögötte már áttört a csontfog. Nem közvetlen a tejfognál, kicsit hátrébb. Ebben az esetben kell vinnem fogorvoshoz? Ki kell húzni a 2 tejfogát? De még nem mozog nagyon.

máj. 27. 10:35  Privát üzenet  

A válaszok
vidd el, nekem sajnos deformálódott a fogsorom emiatt (alsó) a felsőnél 2-t kihúztak, de ott is áttört (egy jó dokival 20 perc és gond nélkül megvan)

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 27. 10:42 Privát üzenet
Mindenképp mutasd meg fogorvosnak. Ő tudja megmondani látva a fogakat, hogy mit kell tenni. Nem is kérdés, hogy lássa fogorvos.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 27. 10:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos a magán gyerekfogorvos júliusra tud időpontot adni...

De akkor keresek valakit.

# 3/8Időpont máj. 27. 10:50 Privát üzenet
Fiamnak is így nőtt, elvittem magán gyermekfogorvoshoz. Azt mondta, hogy nem baj a dupla fogsor, ha mozog a tejfog, előbb utóbb ki fog esni, és a helyére "vándorol" a maradandó. Tényleg így történt az alsóknál. Most a felső 2 mozog, 1 csontfog már látszik mögötte.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 27. 10:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen én is így gondolom, de én nem értek hozzá. Inkább megmutatnám most orvosnak, minthogy fogszabályzóra legyen szükség.

Barátnőm fiának kihúzta a doki, mert 2 sorban volt a foga. Ezért bizonytalanodtam el.

# 5/8Időpont máj. 27. 10:59 Privát üzenet

2-es vagyok

Nekem a felsők nőttek így. Nem vittek el fogorvoshoz. Annyira rosszul nőttek a maradandó fogaim, hogy fogszabalyzóval se lehetett őket korrigálni. Ezért mondom, hogy mindenképp mutasd meg orvosnak.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 27. 11:13 Privát üzenet
1es vagyok, engem sima felnőtt dokihoz vittek, semmi bajom nem lett.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 27. 13:33 Privát üzenet
Nyugodtan vidd el a körzetes fogorvosotokhoz, ha külön nincs tb-s gyermekfogorvos, akkor a “felnőtt” vegyes körzettel rendelkezik, tehát gyermekeket ugyanúgy ellát.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jún. 7. 16:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha tejfog mögött (ami nem mozog) elkezdett kinőni a csontfog akkor ki szokták húzni a tejfogat?
Babatervezés alatt problémás bölcsességfoggal küzdenétek a megtartásán vagy jobb kihúzatni?
Szuvas tejfogat be kell tömetni? Fekete a szuvasodás a tejfogon is? 4 őrlőfogán látok letöréseket/lyukakat, de nem fekete a belsejük. Mind a 20 tejfog kiesik?
Szuvas tejfogat hogyan kezelik?
Más is rendszeresen látogatja a fogászát? Kisfiamnak holnap húzzák a 4. tejfogát.
Tejfogat tömnek? Kisfiam 3 és fél éves. Szép fogai vannak, de az első két metszőfoga között elkezdett lyukadni. Kicsit egymásra van nőve az a két fog, nagyon nehéz közte...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Fogzás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!