Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikor kell kihúzatni a tejfogat?

Mikor kell kihúzatni a tejfogat?

Figyelt kérdés
Fiam most múlt 6 éves. Nemrég kezdett mozogni a 2 első alsó foga. De mögötte már áttört a csontfog. Nem közvetlen a tejfognál, kicsit hátrébb. Ebben az esetben kell vinnem fogorvoshoz? Ki kell húzni a 2 tejfogát? De még nem mozog nagyon.
2019. máj. 27. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
vidd el, nekem sajnos deformálódott a fogsorom emiatt (alsó) a felsőnél 2-t kihúztak, de ott is áttört (egy jó dokival 20 perc és gond nélkül megvan)
2019. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp mutasd meg fogorvosnak. Ő tudja megmondani látva a fogakat, hogy mit kell tenni. Nem is kérdés, hogy lássa fogorvos.
2019. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos a magán gyerekfogorvos júliusra tud időpontot adni...

De akkor keresek valakit.

2019. máj. 27. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Fiamnak is így nőtt, elvittem magán gyermekfogorvoshoz. Azt mondta, hogy nem baj a dupla fogsor, ha mozog a tejfog, előbb utóbb ki fog esni, és a helyére "vándorol" a maradandó. Tényleg így történt az alsóknál. Most a felső 2 mozog, 1 csontfog már látszik mögötte.
2019. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen én is így gondolom, de én nem értek hozzá. Inkább megmutatnám most orvosnak, minthogy fogszabályzóra legyen szükség.


Barátnőm fiának kihúzta a doki, mert 2 sorban volt a foga. Ezért bizonytalanodtam el.

2019. máj. 27. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok

Nekem a felsők nőttek így. Nem vittek el fogorvoshoz. Annyira rosszul nőttek a maradandó fogaim, hogy fogszabalyzóval se lehetett őket korrigálni. Ezért mondom, hogy mindenképp mutasd meg orvosnak.

2019. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
1es vagyok, engem sima felnőtt dokihoz vittek, semmi bajom nem lett.
2019. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd el a körzetes fogorvosotokhoz, ha külön nincs tb-s gyermekfogorvos, akkor a “felnőtt” vegyes körzettel rendelkezik, tehát gyermekeket ugyanúgy ellát.
2019. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!