Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Gyes alatt felmondok a...

Ha Gyes alatt felmondok a munkahelyemen, de csak pár hónap múlva kezdek máshol és dolgozok mondjuk fél évet és terhes leszek akkor jogosult leszek majd Csed-re, Gyedre?

Figyelt kérdés
4évet dolgoztam ott mielőtt terhes lettem. Vagy Gyes alatt is elkezdhetek betanulni egy másik helyen,addig még ott él a szerződésem? És akkor így meglenne a feltétele a juttatásoknak?
2019. júl. 31. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Gyes alatt bejelentett munkahelyen nem kezdhetsz dolgozni. Ha otthagyod a mostanit akkor ha gyesre kerulsz annyit fogsz kapni ami alapbol jar.
2019. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

1-es, gyes mellett lehet dolgozni.

Első körben nézd meg a jelenlegi munkaszerződésedet, hogy abban szerepel-e bármi tiltás, hogy nem dolgozhatsz máshol. Ha nem, akkor ne mondj fel, hanem kezdj el melót keresni, csak tájékoztatási kötelezettséged van a jelenlegi munkáltatód felé. (Én így csináltam.)

Arra figyelj, ha fel is mondasz, hogy 30 napnál nagyobb kiesés ne legyen a munkahelyek között (megszakad a táppénz jogosultságod), de a csed+gyed jogosultság szempontjából az a lényeg, hogy 2 éven belül legyen 365 nap munkaviszonyod a szüléskor/igényléskor ÉS élő legyen a szüléskor /igényléskor a jogviszony.

2019. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hu kedves 2es, nagyon nagyon köszönöm hogy így leírtad, így teljesen érthető számomra 🤗
2019. júl. 31. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor igazából az a lényeg hogy legyen munkaviszonyom a szüléskor, még ha csak hat hónap is akár, mert az előző munkahelyemmel megvan a 365napom két év alatt, így jár a csed+gyed ugye? Bocsánat ha hülyének tűnök,csak annyi oldalt végigolvastam hogy teljesen belekeveredtem.
2019. júl. 31. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!